PROJEKT „KUŹNIA MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY

Od września 2018 r. nasza Szkoła przystąpiła do projektu ekonomicznego „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”. Projekt został skierowany do uczniów szkół rolniczych, których organem prowadzącym jest MRiRW.

Priorytetowe zadania w zakresie realizacji projektu dotyczą rozbudzania postaw i zachowań przedsiębiorczych, planowania działalności gospodarczej oraz kształtowania umiejętności w zakresie pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą.

Młodzież biorąca udział w projekcie to 30 uczniów z klas I, II i III.

Przewidziane są dwa etapy projektu. W etapie pierwszym zajęcia prowadzone są w formie zespołowej, poprzez cykliczne spotkania miesięczne (2×45 minut po 2 spotkania w miesiącu, zaczynając od września 2018 r. do kwietnia 2019 r.). Koordynatorem projektu w szkole jest nauczyciel – Agnieszka Pędzich. Podsumowaniem zrealizowanych tematów będzie rozwiązanie testu, który wyłoni trzech uczniów z najwyższą ilością punktów. Wyłonieni zwycięzcy będą uczestniczyli w drugim etapie projektu (od kwietnia do czerwca 2019 r.), opracowując własny biznes plan. Etap ten zakończy się napisaniem pracy konkursowej.

Życzę wszystkim uczestnikom „Kuźni”, aby poprzez udział w projekcie wzbogacili się nie tylko o wiedzą teoretyczną, ale również uaktywnili swoją  kreatywność, umiejętność dostrzegania rzeczywistych potrzeb biznesowych, a także dynamiki i odwagi działania, które w przyszłości mogą gwarantować ich własny życiowy sukces.

Agnieszka Pędzich

PLAKAT Projekt NBP (3)

 

Dodaj komentarz

Skip to content