Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

15 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z udziałem Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Sławomira Sadowskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Marka Nowackiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W tym roku wyróżniono 156 uczniów ze szkół kończących się egzaminem maturalnym.

    W gronie najzdolniejszych znalazła się uczennica naszej szkoły Weronika Deryło z klasy IV B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne, opowiadali o pasjach oraz o tym jak osiągnęli swoje sukcesy. 
   „Uroczystość jest dla mnie pewnego rodzaju nagrodą, ponieważ spełnił się mój cel wyznaczony rok temu. Ale to dopiero jeden zdobyty szczyt, jeszcze wiele pracy przede mną. Podczas tego dnia usłyszałam wiele motywujących słów, co sprawia, że mam ochotę dalej się kształcić i rozwijać siebie. To zaszczyt móc znaleźć się wśród tak wielu młodych, zdolnych i utalentowanych uczniów”. W uroczystości uczestniczył Dyrektor Zespołu pan Jan Mickiewicz.

Krótki poradnik: Jak zostać stypendystą?

  1. Na sukces składają się dwa czynniki: uzdolnienia oraz ciężka praca.
  2. Trzeba umieć znaleźć motywację w sobie.
  3. Warto wyznaczać cel, do którego dążysz.
  4. Wierzyć w siebie.
  5. Nie poddawać się przy pierwszych niepowodzeniach.
  6. Mieć wokół siebie życzliwych ludzi.
  7. Od każdego człowieka można się czegoś nauczyć.
  8. I najważniejsze…
  9. … CHCIEĆ!!!

 

Lucyna Olszewska

 

Dodaj komentarz

Skip to content