III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU!

Od kilku lat młodzież ucząca się w zawodzie technik architektury krajobrazu w Polsce co roku zbiera się w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Jest to prestiżowy konkurs zawodowy, podczas którego uczestnicy mają okazję wykazać się w kategorii grupowej (pracując w trzyosobowych zespołach) i w kategorii indywidualnej, gdzie walczą o indeksy na studia w Sopockiej Szkole Wyższej.

W tym roku trzy uczennice z naszej szkoły: Kinga Pielach z kl III TAK, Jola Benedyczuk i Dominika Kwiatkowska z klasy IV, rywalizowały z 23 drużynami z całej Polski. Zadanie drużynowe polegało na stworzeniu z dostępnych materiałów i roślin instalacji przestrzennej pt.”Okno w ogrodzie”, która miała w istotny sposób nawiązywać do regionu z którego przyjechał zespół. Uczennice przygotowywane do konkursu przez panią Magdalenę Witkowską-Hrycek, odwiedziły Muzeum Mazur w Owczarni i zapoznały się z lokalną roślinnością i mazurskimi tradycjami. Stworzyły bardzo dobrą pracę, której motywem przewodnim były mazurskie jeziora, roślinność wodna i las. Jury doceniło wiedzę i przygotowanie uczennic w danym temacie i nagrodziło naszą szkołę III miejscem w konkurencji drużynowej!

Udział w tak prestiżowym konkursie, nagroda i uznanie dodały uczennicom pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Gratulujemy i dziękujemy Dyrekcji za udzielone wsparcie. – Nauczyciele przedmiotów zawodowych architektury krajobrazu.

Cieszę się, że mogłam wziąć udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu.. Była to dla mnie nowa i zaskakująca przygoda. Jadąc tam nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Zaskoczyła mnie przyjazna atmosfera konkursu. Miałyśmy okazję poznać nowych ludzi jak i zintegrować się w naszej małej 3-osobowej grupce.

Zadanie grupowe wymagało od nas bardzo dużo kreatywności. Przygotowując się do niego musiałyśmy zgłębić wiedze o Mazurach jako naszym regionie, która znacznie poszerzyła się dzięki wycieczce do muzeum w Owczarni. Bardzo zależało nam na odzwierciedleniu wszystkich informacjii w wykonywanej przez nas pracy. Mimo że jury było bardzo wymagające, nasza praca została doceniona. Udało nam się przekazać to, co na Mazurach najważniejsze : skromność, religijność, harmonię i bliskość natury. Dzięki temu osiągnęłyśmy nasz cel – znalazłyśmy się w pierwszej trójce ! Było to dla mnie niezapomniane przeżycie !

Oby więcej takich konkursów! Dzięki nim  młodzi ludzie mogą zdobywać nowe, przydatne informacje i doskonalić swoje umiejętności.  „Było cudownie”! 

Kinga Pielach kl. III

Dodaj komentarz

Skip to content