Czytanie jest cool.

 

Książki są moją pasją, a także sposobem na spędzanie czasu i oderwanie się od rzeczywistości. Nie zawsze tak było, czytanie polubiłam dopiero w Karolewie i mimo tego, że czasem brakuje mi wolnej chwili na cokolwiek, to staram się znaleźć chociaż 5 minut, aby trochę poczytać.

Czytanie książek pozwala mi na moment uwolnić się od problemów życia codziennego, pobudza moją wyobraźnię, zabiera do miejsc, które tak naprawdę nie mają odwzorowania w prawdziwym świecie. Czytając książkę mogę sobie wyobrażać i snuć domysły jak to by było naprawdę, gdyby sytuacje przedstawione w niej miały miejsce w realnym świecie. Uwielbiam przeżywać razem z bohaterami ich rozterki życiowe śmiejąc się, a czasami wzruszając. Czytanie zachęca do refleksji, zastanowienia się nad światem i własnym losem. Jeżeli mam do wyboru przeczytanie książki lub obejrzenie filmu nagranego na jej podstawie, to w pierwszej kolejności wybieram książkę. Jak dla mnie, w każdej książce o wiele lepiej jest przedstawiona akcja niż w filmie, ale także czytając stopniowo odkrywam dalsze wątki dotyczące życia bohaterów, aniżeli oglądając to na ekranie, kiedy wszystko pokazane jest na raz w ciągu 90 min. Ludzie od wieków czytali książki i mimo to, że w dzisiejszych czasach technologia bardzo ruszyła do przodu, nie zamierzam zrezygnować z czytania tradycyjnych książek papierowych na poczet korzystania z audiobook-ów, ponieważ magiczne jest nawet to, że biorąc książkę do ręki można poczuć jej zapach, co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię i zmysły.

Według mnie książki pozostawiają czytelnikowi swobodę w kreowaniu własnego, wymarzonego świata i to właśnie jest w nich piękne!

Dominika Kwiatkowska kl. IV TAK

 

Dodaj komentarz

Skip to content