XXII final Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet

W dniach 1-3 maja 2016 roku w Olsztynie, w Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA odbył się XXII finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet.

W zawodach wzięło udział 140 zawodniczek z 52 klubów z 15 województw. Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowane było przez trzy zawodniczki. Jedną z nich była reprezentantka klubu GLKS ORZEŁ Karolewo Ula Kamińska. Ula po pasjonujących czterech walkach zajęła wysokie, punktowane VII miejsce. Jest to bardzo dobry wynik. Do pełni szczęścia zabrakło 8 sekund, w których Ula straciła 2 punkty co pozbawiło ją walki w strefie medalowej. Jednak finał ten uważam za bardzo udany, ponieważ wszystkie walki były toczone na wysokim poziomie sportowym.
Atrakcją tych zawodów było otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Warmia-Mazury 2016”, które nastąpiło 2 maja w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Otwarcia Olimpiady dokonali marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Szuster.

Zdjęcia udostępniła strona internetowa www.olsztyn24.com 

Dodaj komentarz

Skip to content