KOŃCZĘ SZKOŁĘ I CO DALEJ…?

23 listopada 2015 r. przy współpracy pani pedagog Małgorzaty Sokołowskiej i wychowawczyni czwartej klasy technikum mechanizacji rolnictwa, pani Ewy Weredy, zorganizowane zostało  dla uczniów tej klasy, spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kętrzynie, panem Łukaszem Żebrowskim.

Doradca pokazał uczniom różne możliwości planowania kariery zawodowej. Wspólnie z chłopcami zanalizował treść przykładowej umowy o pracę, zawieranej z kontrahentem zagranicznym, zwracając młodzieży uwagę na pułapki i tzw. „kruczki prawne” ukryte w niniejszym dokumencie. Mówił o plusach, a także przestrzegał przed minusami wyjazdu w celach zarobkowych za granicę kraju. Udzielił informacji jak podejmować pierwszą pracę w Polsce oraz przedstawił  realia na polskim rynku pracy.

Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu, chętnie zadawała pytania, na które pan Łukasz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Ponadto doradca zachęcał uczniów do wizyt w Młodzieżowym Centrum Kariery w celu wspólnego tworzenia ich indywidualnych ścieżek kariery. 

Uczniowie uważają to  spotkanie za owocne i bardzo przydatne. 

Dodaj komentarz

Skip to content