Terenowe zajęcia dydaktyczne na polach ZDHR w Bartążku

W ramach współpracy z Zakładem Doświadczalnym Hodowli Roślin w Bartążku dnia 07.06.2013r uczniowie klas IITR i ITR ZSCKR w Karolewie wzięli udział w terenowych zajęciach dydaktycznych na polach ZDHR Bartążek.

Tematem zajęć było: Produkcja traw nasiennych oraz rozpoznawanie podstawowych gatunków  traw i roślin motylkowych stosowanych do sporządzania mieszanek łąkowo-pastwiskowych. Dodatkowo młodzież ZSCKR w Karolewie zapoznała się z nowoczesnymi maszynami do uprawy roli, siewu nasion, nawożenia mineralnego i organicznego oraz do zbioru ziemiopłodów. Zajęcia dydaktyczne odbyły się na poletkach doświadczalnych ZDHR Bartążek, na których identyfikowaliśmy gatunki traw i roślin motylkowych, pobierając jednocześnie próbki roślin do zasuszenia i wykorzystania później na zajęciach w pracowni. Pracownicy zakładu pokazali minimaszyny do pracy na poletkach doświadczalnych oraz urządzenia czyszczące precyzyjnie nasiona traw przygotowanych do dalszego rozmnażania.

Taka forma zajęć praktycznych łączy umiejętności teoretyczne zdobyte na lekcjach produkcji roślinnej z rzeczywiście wykonywanymi technologiami produkcji traw nasiennych i roślin motylkowych. Uczniowie pytali pracowników o wiele zagadnień związanych z technicznymi danymi ciągników rolniczych, które pracują na polach zakładu. Zaprezentowano również pracę nowoczesnych agregatów uprawowych i siewnych na polu. 

 

Dodaj komentarz

Skip to content