Na naszą młodzież można liczyć…

W czwartek 18 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie została zorganizowana zbiórka krwi dla pani Agnieszki Miszczak – Płuciennik. 

Pani Agnieszka jest pracownikiem Ministerstwa Rolnictwa i stale współpracuje z  naszą szkołą,  wspierając ją w rozwoju. Niestety, w związku z jej poważną chorobą zaistniała konieczność pilnej pomocy, poprzez zbiórkę krwi potrzebnej do operacji. Na prośbę Pana Dyrektora o oddawanie tego najcenniejszego leku odpowiedziała bardzo liczna grupa młodzieży. Ponad 50 pełnoletnich uczniów zgłosiło chęć pomocy i w wyznaczonych godzinach stawiło się w punkcie poboru, który został przygotowany w internacie „Kormoran”.  Chętnych było znacznie więcej, jednak zbyt młody wiek lub inne kryteria kwalifikacji obowiązujące w krwiodawstwie,  nie pozwoliły im na przyłączenie się do akcji. W ciągu kilku godzin zostało zebranych  łącznie 18   litrów życiodajnego płynu. To naprawdę ogromna ilość. Mamy nadzieję, że poprzez to poświecenie przyczynimy się  choćby w niewielkim stopniu  do powrotu pani Agnieszki do zdrowia.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu . Dziękujemy również tym, którzy zgłosili się, lecz nie mogli oddać krwi.

Wielkie podziękowanie należy się dla pani Genowefy Jasionek – kierowniczki internatu,  za bardzo sprawne przygotowanie punktu poboru krwi i nadzór nad przebiegiem akcji.

A. Sienkiewicz

Dodaj komentarz

Skip to content