Marcin Witas i Dawid Korus medalistami Mistrzostw Polski LZS w zapasach w stylu wolnym

W malowniczo położonym Mielnie, w dniach 5-7.04.2013 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Kadetów, Juniorów/Młodzieżowców w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach wzięło udział 192 zawodników z 30 klubów z całej Polski.  Wśród zawodników reprezentujących  województwo  Warmińsko-Mazurskie, było sześciu uczniów naszej szkoły, juniorzy Marcin Witas- kat. 120 kg, Mieczysław Ćwikowski- kat 66 kg, Dawid Wilczyński- kat. 66 kg, Mateusz Deptała- kat 60 kg, Kacper Filipowicz –kat. 55 kg oraz jeden  kadet Dawid Korus- kat. 63 kg.

Poziom zawodów był bardzo wygórowany.

Startowało w nich wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy i uczestników Mistrzostw Świata. Gościem specjalnym zawodów był zawodnik AKS Białogard, tegoroczny srebrny medalista Mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym w Tbilisi Kamil Skaskiewicz, startujący w kategorii wagowej do 96 kg.

Najlepsze miejsce  z naszych zawodników wywalczył   Marcin Witas, zdobywając srebrny medal i tytuł v-ce mistrza  Polski. Bardzo dobre III miejsce i brązowy medal wywalczył również Dawid Korus. Na miejscach punktowanych znaleźli się także Mateusz Depta – V miejsce i Kacper Filipowicz – VII miejsce.

Krzysztof Kania

 

Dodaj komentarz

Skip to content