Sowul & Sowul zaprasza

W dniach 5 i 6 grudnia 2012 grupa młodzieży (30 os.) ZSCKR w Karolewie wzięło udział w konferencji Regionalnej Biskupiec- Grudzień 2012.

Organizatorem konferencji była Firma Sowul & Sowul  Sp. z.o.o _Polskie Nasiona Traw.

Tematami paneli dyskusyjnych było :

  1. Ocena plantacji nasiennych zbóż, traw i roślin bobowatych.
  2. Zasady współpracy rolników z centralą nasienną oraz zalety kontraktacji.
  3. Perz energetyczny.
  4. Produkty i usługi BGŻ dla rolnictwa.
  5. Dobór zalecanych odmian do uprawy w rejonie warmińsko mazurskim/
  6. Oferta maszyn firmy „Agroperfekt”

Celem zajęć dydaktycznych w terenie było :

– przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z uprawą roślin rolniczych na plantacjach nasiennych i zalety stosowania kwalifikowanego materiału siewnego.

-zapoznanie z zasadami współpracy rolnictwa z bankami obsługującymi sektor rolniczy oraz ubezpieczenia plantacji roślin przed skutkami niekorzystnych warunków klimatyczno- przyrodniczych

– dobór odmian roślin uprawnych zalecanych na terenie województwa warmińsko- mazurskiego.

– zapoznanie z nowym źródłem energii odnawialnej jakim jest perz energetyczny.

Największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyła się tematyka związana z uprawą perzu energetycznego i oferta maszyn rolniczych zaprezentowanych przez przedstawicieli firmy „Agroperfekt”. Na zakończenie konferencji w Biskupcu odbyło się losowanie nagród konkursu zorganizowanego przez firmy Sowul & Sowul i Agroperfekt.

Laureatem jednego z konkursów był uczeń klasy IITR Mateusz Jachimczych, który został uhonorowany nagrodą jaką jest bon na odbiór 3dt jęczmienia jarego (nasiona kwalifikowane) i 5 litrów oleju hydraulicznego.

Podsumowując zajęcia terenowe , które odbyły się w rejonie obsługiwanym przez Organizatorów spotkania stały się jeszcze jednym przyczynkiem do przybliżenia uczniom ZSCKR w Karolewie praktycznych umiejętności korzystania z usług oferentów dla rolnictwa.

Opracował: Zygmunt Matuszczak

 

Dodaj komentarz

Skip to content