Dzień Dziecka – KAROLEWIADA 2012

Czy to w spodniach, czy w spódnicy,

dziś wygrają Agro-Rolnicy!”

lub „TŻiGD –wygra zawsze to się wie!”

Takie i inne hasła towarzyszyły rywalizacji trzech bloków nauczania: żywieniowcom,

agro- rolnikom i mechanikom w ZSCKR w Karolewie.

Rywalizacja jest jedną z form rozwoju jednostki w grupie. Rywalizacja wymaga kreatywności i potencjału umiejętności , których często nie wykorzystujemy.

Zorganizowana dnia 1 czerwca „Karolewiada”- właśnie takie umiejętności udowodniła.

Uczniowie otrzymali symboliczny klucz władzy z rąk wicedyrektora pana Dariusza Chomki, po czym prowadzący( debiutujący w tych rolach) : Magdalena Tatarczuch i Robert Bugaj, czuwali nad harmonogramem konkurencji i ich realizacją .

Rywalizacja bloków nauczania przybrała charakter sportowego ducha, gdyż publiczność w sektorach żywiołowo dopingowała i gromkimi brawami nagradzała występy swoich koleżanek i kolegów.

Styl kolorystyka i rekwizyty były atutami publiczności. Zielony kolor, kapelusze i wesoła wrzawa- to wyróżniało „agro-rolników”. Żólte barwy, balony i fala rąk były domeną „żywieniowców”, natomiast kolor niebieski i siła głosu cechowały mechaników.

Kolejne konkurencje czyli:

-ocena publiczności

-bajka na wesoło

-You Can Dance-po prostu tańcz

-skecz, kabaret ,reklama tematyczna

-moda

były oceniane przez jury w składzie: wicedyrektorzy: pani Małgorzata Hrycenko, pan Dariusz Chomka, pedagog szkolny pani Małgorzata Sokołowska, kierownik internatu pani Genowefa Jasionek

Do najciekawszych artystycznie występów należały: „Bajka o kopciuszku z Karolewa”, skecz „O mechaniku”, bajka „Adam i Ewa” oraz bajka „o Królewnie –żabce”.

Burzę oklasków i niekłamany podziw wzbudził występ taneczny Mariusza Szapara oraz układ taneczny zaprezentowany przez uczniów zwany „Zorbą”. Równie widowiskowe okazały się :tematyczny pokaz mody bloku „żywieniowców” oraz pokaz mody damskiej w wydaniu chłopców.

Wyniki wszystkich konkurencji wyłoniły zwycięzców:

I miejsce zajęli uczniowie bloku żywieniowego- 256 punktów

II miejsce przypadło blokowi Agro-rolników- 255 punktów

III miejsce uczniowie z bloku Mechanicznego-228 punktów.

Mimo niesprzyjającej aury, uczestnicy Karolewiady dostarczyli wielu wrażeń i emocji, a wszystkich rozgrzał pyszny bigos serwowany na sali przez uczniów klasy pierwszej- kucharzy. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu święta społeczności szkolnej przede wszystkim: opiekunom Samorządu Uczniowskiego, dyrektorom, wychowawcom oraz panu Krzysztofowi Lubasińskiemu i Sarze Kuraj a także przedstawicielom klas- uczniom , którzy udowodnili swoje zaangażowanie i umiejętności aranżacyjno- sceniczne.

Dodaj komentarz

Skip to content