Konkurs ”Najpiękniejszy Stół Świąteczny”

 Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie organizowany jest konkurs na najpiękniej przyozdobiony stół świąteczny.

W rywalizacji biorą udział przedstawiciele klas z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych, Technikum Uzupełniającego TŻ i GD oraz uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej – Kucharz Małej Gastronomii.

 

W tym roku najbardziej efektowne stoły przygotowały następujące klasy:

I miejsce – Klasa III TOUG

II miejsce – Klasa III TŻ i GD

III miejsce – Klasa I TU / TŻ i GD

 

W ocenie jury uczniowie coraz mniej są zaangażowani we własnoręczne przygotowywanie stroików świątecznych i często bazują na gotowych dekoracjach kupionych w sklepie. Szkoda, bo celem konkursu jest rozwijanie ukrytych talentów artystycznych uczniów, a nie wydawanie pieniędzy na sztuczne , często tandetnie wykonane ozdoby kupione w sklepach. Zabrakło na stołach gałązek drzew iglastych, jemioły, szyszek świerkowych czy sosnowych, owoców, orzechów, a nawet świec, które obecnie zastępuje się podgrzewaczami.

 

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Degórska, Grażyna Turzańska-Giebień i Małgorzata Jankielewicz.

Dodaj komentarz

Skip to content