Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym

W dniach 26-28 marca w Grajewie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym.

Mimo iż jesteśmy „wolniakami” postanowiliśmy wystąpić w tych zawodach, aby powalczyć z zawodnikami i reprezentantami kraju w tym stylu. Każde stoczone pojedynki są nowym doświadczeniem i poznaniem nowych technik walki. Nasz klub reprezentowało czterech zawodników w dwóch wagach. W wadze 96 kg Marek Cekała i Rafał Zielepucha. W wadze do 74 kg Arkadiusz Borówko i Marek Wincza.

O większy sukces było tu ciężko, jednak nasi zawodnicy mogą być zadowoleni ze stoczonych swych walk. Mimo iż przegrali swoje kategorie ich pojedynki nie były pojedynkami jednostronnymi. Na macie pozostawili wiele wysiłku i potu. Możemy być zadowoleni, ponieważ uzyskując małe punkty uplasowaliśmy się przed niektórymi zespołami typowo wywodzącymi się ze stylu klasycznego, jak np. „Warmia” Lidzbark Warmiński, która w naszym województwie jest wiodącym klubem w tym stylu. Świadczy to o wysokim poziomie tych zawodów.  

Szkoda też, że Polski Związek Zapaśniczy „trochę opóźnił” aktywację naszych kadetów, ponieważ nie mogli oni wystąpić w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. A moglibyśmy tam uzyskać zadowalające wyniki.

Ale nic to, nie załamujemy się i… walczymy dalej….

Dodaj komentarz

Skip to content