EKO-SZAFING

Wiosenny szafing to pierwsza taka inicjatywa w naszej szkole. Okazją do  zorganizowania takiej eko – imprezy był obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi oraz jako wsparcie działań mających na celu uzyskanie Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Panie Katarzyna Dziębowska, Elwira Rzeczycka i Janina Fąderska tymczasowo zmieniły szkolną bibliotekę w „wielką szafę”. Do przeglądania asortymentu zachęcał elegancko ubrany manekin, stylowe wieszaki z mnóstwem ubrań i wystrój biblioteki. Wiele osób skorzystało z  szafingu i znalazło coś dla siebie, inni zastanawiali się, czy mogą wcisnąć się w za małe rozmiary, a jeszcze inni mieli dylemat czy wydać pieniądze na ciuszek czy chipsy z automatu.

Pierwszy eko – szafing okazał się strzałem w dziesiątkę – ubrania dostały drugie życie, a zadowolone miny kupujących utwierdziły nas w przekonaniu, że warto takie imprezy organizować. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przyniesione ubrania i umożliwienie uczniom przyjścia na szafing.

Janina Faderska, Katarzyna Dziębowska, Elwira Rzeczycka

Skip to content