KAROLEWIADA 2024

Szanowni Nauczyciele i Uczniowie!

Samorząd Uczniowski chce wyrazić najszczerszą wdzięczność za Wasz ogromny wkład w przygotowanie i przeprowadzenie KAROLEWIADY 2024. Wasze zaangażowanie sprawiło, że każdy uczestnik mógł cieszyć się tym niezapomnianym wydarzeniem. Impreza była wspaniała pełna radości i pozytywnej energii. 

W tym roku Karolewiada odbyła się pod hasłem „Podróż w nieznane: Afryka, Azja, Ameryka”. Impreza rozpoczęła się o 8:45, gdy zgromadziliśmy przed szkołą w barwnym korowodzie w asyście 20 ciągników i maszyn rolniczych. Okrzyki, klaksony, syreny, trąbki i gwizdy. Tak powitaliśmy Wiosnę. 

Na sali gimnastycznej Pan Dyrektor Jan Mickiewicz przekazał klucz i władzę Samorządowi Uczniowskiemu i… zaczęło się! Uczniowie w stylowych strojach reprezentujących różne kontynenty zostali powitani przez prowadzących Anię, Agatę i Damiana.  Od egzotycznych wzorów afrykańskich ubrań po klasyczne chińskie kimona i kowbojskie kapelusze, każdy miał okazję wyrazić swoje zainteresowania i eksplorować różnorodność kultur. Wyglądaliście niesamowicie! 

Następnie wyruszyliśmy w „podróże” po trzech kontynentach, które zaprezentowali Zieloni

(Afryka), Żółci (Ameryka ), Niebiescy (Azja). Afrykańskie rytmiczne tańce,  azjatyckie sumo i kung-fu, amerykańskie rodeo zachwyciły każdego. 

Wybraliśmy Miss i Mistera Karolewiady – Julia i Marcel niewątpliwie mogliby reprezentować nasz kraj na międzynarodowych turniejach. Mamy nadzieję, że wybory Miss i Mister ZSCKR zostaną w programie Karolewiad na zawsze. 

Ostatnia konkurencja „Teledysk” wywołała aplauz na stojąco po wykonaniu wszystkich bloków. Karol w roli Shakiry, Rafał jako Merlin Monroe i Paweł gangam style swoim tańcem weszli do historii najbardziej szalonych występów. Brawo chłopaki! 

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do zabawy, ale także do nauki i zrozumienia różnorodności kulturowej na naszym globie. Uczniowie mieli szansę poznać zwyczaje, potrawy i tradycje z różnych części świata co. zapewne otworzyło ich umysły na nowe doświadczenia. Wśród uczestników panowała ogromna energia i entuzjazm, co sprawiło, że impreza była niezapomnianym wydarzeniem w życiu szkoły. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, podróż w nieznane stała się prawdziwą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

W ostatecznej klasyfikacji w XI Karolewiadzie 2024 zwyciężyli MIECHANICY, drugie miejsce przypadło AGRO ROLNIKOM a trzecie ŻYWIENIOWCOM. 

Wszyscy otrzymali słodkie upominki dla całego bloku. Samorząd Uczniowski dziękuje także Dyrekcji Zespołu za życzliwe wsparcie imprezy.  

Do zobaczenia na Karolewiadzie 2025!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Stellą Stukanową i Markiem Stokłosą 

FOTO: Stella Stukanowa

Skip to content