Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt 2024

14 marca w naszej Szkole z okazji Dnia Kobiet odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn: 1 LT, 2 LT, 3 LT, 2 HT, 3 PT, 3 LT, 4 HTP. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali: Dyrektor Szkoły  pan Jan Mickiewicz oraz v-ce Dyrektor pani Lucyna Olszewska.

W turnieju eliminacyjnym drużyny podzielone zostały  na dwie grupy, z których wyłonione zostały cztery klasy,  biorące udział w półfinałach i finałach. Grupy  rozgrywano w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, set do 20 punktów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. Do ścisłej czwórki awansowały następujące zespoły: 1 LT, 2 LT, 3 LT oraz 4HTP.
                Zwyciężczyniami Turnieju, jednocześnie zdobywczyniami tytułu Mistrzyń Szkoły,   zostały dziewczęta z 2 LT w składzie: Brant Karina, Dutka Hania, Konieczna Zofia, Edyta Plichta, Kornelia Krystian, Kornelia Pianka, Justyna Koziej, Zuzanna Tafel,     pokonując w  meczu finałowym  2:0 klasę 3 LT:  Zofia Kamecka, Oliwia Przybysz, Anna Waszak, Anna Wojtkiewicz, Halina Niedźwiecka.  III miejsce  zajęła klasa I LT, którą reprezentowały: Baran Dominika, Kobiela Oliwia, Kowalska Aleksandra, Lipińska Roksana, Lustiuk Oksana, Raczyłło Kornelia, Radawiec Joanna, Śliwińska Lidia.  IV, chyba najtrudniejsze miejsce dla sportowca, bo tuż za podium, ale po pięknej i wyrównanej grze,  zajęła klasa  4 HTP. Na  Miejscach  V – VI  uplasowały się klasy 3 PT, 2 HT.

Medale i dyplomy drużynom wręczyła v-ce Dyrektor Szkoły pani Lucyna Olszewska.

Podziękowanie kieruję w stronę pana Jacka Dziemiańczyka oraz uczniów: Magdaleny Kolbus, Weroniki Czarnoty, Mateusza Gołasia  i Macieja Kurpiewskiego  za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair play w jakim rozgrywane były zawody.