Las w szkle zaklęty

Przyroda od zawsze była bliska człowiekowi – jesteśmy w końcu jej częścią. Pomimo, iż z biegiem wieków i rozwojem cywilizacji człowiek oddalił się od natury, wciąż nie może bez niej żyć. Symbolem natury jest zieleń. Aby zawsze być w kontakcie z naturą, możemy tę zieleń zakląć w szklany słoik, który wzbogaci nasze wnętrza, wprowadzając do nich równowagę i harmonię.

Pozwala on stworzyć odpowiedni mikroklimat. Rośliny, ograniczone rozmiarem słoika, w naturalny sposób dostosowują się do posiadanych warunków, przez co często rosną wolniej niż zazwyczaj. Sprawia to, że nie musimy o nie tak często dbać, przycinać czy przesadzać, a przez długi czas cieszą nas one swoją estetyką. Dlatego też raz wykonany słoik może nam towarzyszyć przez wiele lat, w niemal niezmienionej formie. To nietypowe rozwiązanie intryguje i zaciekawia. A nie trzeba chyba wspominać, że patrzenie na zieleń ma na nas bardzo dobry wpływ.

Projekt edukacyjny i jego realizacja są efektem działań zainspirowanych Certyfikatem W-M Kuratora Oświaty „Szkoła przyjazna środowisku”.

Arkadiusz Wanat

Skip to content