Program profilaktyczny w zakładzie karnym

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „W Służbie Prawu”, który związany jest z prewencją przestępstw wśród młodzieży.

12 stycznia 2024r. klasa 2BB razem z nauczycielami praktycznej nauki zawodu – panem  Grzegorzem Mazurowskim i panem Kazimierzem Pateckim  uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym w Zakładzie Karnym w Dublinach z funkcjonariuszami Służby Więziennej oraz osobami skazanymi.

Osoby skazane mówiły o swoim codziennym życiu więziennym, jak bardzo tęskni się za osobami bliskimi, o monotonii życia z dnia na dzień, która jest bardzo przygnębiająca. Pobyt w Zakładzie Karnym jest dla każdej osoby bardzo trudnym doświadczeniem.

W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się także na czym polega służba w formacji służby więziennej, kto może zostać funkcjonariuszem oraz jakie zadania mają do wykonania na terenie jednostki organizacyjnej.

Przedstawiono naszym uczniom zasady prawa karnego i konsekwencje dla osób, które nie przestrzegają aktów prawnych. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania ze skazanymi o codziennym życiu w Zakładzie Karnym i usłyszeć jak łatwo można przekreślić swoje marzenia, przyszłość źle podjętą decyzją.

Grzegorz Mazurowski

Skip to content