MM CUP w siatkówce dziewcząt – jest moc!!!

13 grudnia w hali MOSiR w Kętrzynie odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt MM CUP. Patronat nad zawodami sprawował Marcin Możdżonek – wielokrotny reprezentant Polski w latach 2007 – 2018. Mistrz świata – 2014 i mistrz Europy – 2009.

Do rywalizacji przystąpiło 6 żeńskich zespołów. W pierwszym meczu Karolewo spotkało się z ZS Kętrzyn. Nasze dziewczęta gładko przegrały 2:0 (15:5, 15:6). W tym spotkaniu zaprezentowały się tak źle, że w kolejnych meczach mogło być tylko lepiej. I było.

Do kolejnych rywalizacji wyszedł kompletnie inny zespół. Gładko pokonał SP 4 2:0. W trzecim meczu Karolewo wygrało 2:1 z I LO Kętrzyn, pokonując tego przeciwnika pierwszy raz od kilku lat. Dzięki temu zwycięstwu dotarliśmy do finału, gdzie po raz drugi spotkaliśmy się z ZS Kętrzyn.

Finał miał całkowicie inny przebieg od pierwszego meczu. Mimo to Karolewo, po zaciętej walce uległo 2:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. ZS Kętrzyn
  2. ZS CKR Karolewo
  3. I LO Kętrzyn
  4. ZS II Kętrzyn
  5. SP 4 Kętrzyn
  6. SP 4 II Kętrzyn

ZS CKR reprezentowały:

Dominika Kurowska 5FTL, Weronika Mej 4LT, Gabriela Sturlis 2HT, Zofia Kamecka 3LT, Anna Waszak 3LT, Julia Dudzińska 3FTH, Kornelia Krystian 2LT, Justyna Koziej 2 LT, Karina Brant 2LT, Dominika Baran 1LT, Sylma Połeć 1FTH i Zuzanna Tereszko 1FTH.

Opiekunem drużyny jest pan Andrzej Rzeczycki.

Skip to content