Finał 2. edycji ,,Potyczek matematyczno-przyrodniczych” za nami!

Mimo zimowej aury, w sali C305 ZSCKR w Karolewie od rana panowała bardzo gorąca atmosfera. Pięcioosobowe zespoły klas: 2PT, 2BT, 2TH, 2LT, 2 BBT przystąpiły do potyczek naukowych z biologii, chemii, geografii, matematyki i fizyki.

W pierwszym etapie konkursu, na miesiąc przed finałem, uczniowie  w zespołach klasowych otrzymali do opracowania zestawy pytań z poszczególnych przedmiotów.

Do finału przystąpiły pięcioosobowe drużyny z poszczególnych klas. Uczestnicy musieli udzielić pełnej  poprawnej odpowiedzi, często poprzedzonej analizą. Dziedzinę wybierali  kibice, a pytanie losowane było przez przedstawiciela drużyny. Czas na odpowiedź  był skrupulatnie odliczany, by udzielić poprawnych odpowiedzi trzeba było dokonać przeliczeń, odczytów itp. W ruch szły długopisy, kalkulatory, tablice… burza myśli…, a ducha nauki czuć było w powietrzu 🙂 .

W zespołach było widać współpracę, a między  zespołami  interesującą rywalizację, której kibicowali koledzy  i koleżanki… Wiedza, entuzjazm i życzliwość towarzyszyła na każdym etapie.

Uczestnicy prześcigali się w odpowiedziach, choć pośpiech i adrenalina czasem dawały szansę zdobycia punktów drużynom przeciwnym, bo odpowiedzi nie zawsze były trafne, a czas nie był sprzymierzeńcem, sprężać się też musiała komisja w wyłapywaniu nieprawidłowości lub słuszności odpowiedzi 🙂 . Nie bez znaczenia było zaangażowanie wszystkich nauczycieli  zespołu matematyczno – przyrodniczego, którzy wspierali przygotowanie i przebieg  konkursu.

Po czterech godzinach zmagań, potyczki naukowe  zostały zwieńczone wyłonieniem zwycięzców, którymi w roku szkolnym 2023/2024 zostali :

 

I miejsce klasa 2LT:  Lena  Roszak, Maja Pieniak, Zofia Rak, Maja Mikłasz, Bartosz Marchlewicz;

II miejsce klasa 2HT: Milena Nowak, Julia Gołaś, Magdalena Bielak, Eliza Grzyb, Adrian Kowalski;

III miejsce klasa 2 BBT: Tomasz Rataj, Iwo Kozłowski, Gabriel Kulmatycki, Patryk Szymanek, Antoni Gałka; 

IV miejsce klasa 2PT: Dominik Jastrząb, Szymon Alot, Urszula Kudzin, Gabriela Rutkowska;

V miejsce Klasa 2BT: Oliwier Orzeł, Olaf Kwakowicz, Fabian Czarnota, Krzysztof Cieśliński, Karol Łopacki.

 

Uczestnikom gratulujemy ducha rywalizacji, jesteśmy pewni, że nabyta wiedza jeszcze nieraz zostanie wykorzystana.

 

Nauczyciele zespołu matematyczno – przyrodniczego

 

Skip to content