Mimo zimowej aury, w sali C305 ZSCKR w Karolewie od rana panowała bardzo gorąca atmosfera. Pięcioosobowe zespoły klas: 2PT, 2BT, 2TH, 2LT, 2 BBT przystąpiły do potyczek naukowych z biologii, chemii, geografii, matematyki i fizyki.
W pierwszym etapie konkursu, na miesiąc przed finałem, uczniowie w zespołach klasowych otrzymali do opracowania zestawy pytań z poszczególnych przedmiotów.
Do finału przystąpiły pięcioosobowe drużyny z poszczególnych klas. Uczestnicy musieli udzielić pełnej poprawnej odpowiedzi, często poprzedzonej analizą. Dziedzinę wybierali kibice, a pytanie losowane było przez przedstawiciela drużyny. Czas na odpowiedź był skrupulatnie odliczany, by udzielić poprawnych odpowiedzi trzeba było dokonać przeliczeń, odczytów itp. W ruch szły długopisy, kalkulatory, tablice… burza myśli…, a ducha nauki czuć było w powietrzu 🙂 .
W zespołach było widać współpracę, a między zespołami interesującą rywalizację, której kibicowali koledzy i koleżanki… Wiedza, entuzjazm i życzliwość towarzyszyła na każdym etapie.
Uczestnicy prześcigali się w odpowiedziach, choć pośpiech i adrenalina czasem dawały szansę zdobycia punktów drużynom przeciwnym, bo odpowiedzi nie zawsze były trafne, a czas nie był sprzymierzeńcem, sprężać się też musiała komisja w wyłapywaniu nieprawidłowości lub słuszności odpowiedzi 🙂 . Nie bez znaczenia było zaangażowanie wszystkich nauczycieli zespołu matematyczno – przyrodniczego, którzy wspierali przygotowanie i przebieg konkursu.
Po czterech godzinach zmagań, potyczki naukowe zostały zwieńczone wyłonieniem zwycięzców, którymi w roku szkolnym 2023/2024 zostali :
I miejsce klasa 2LT: Lena Roszak, Maja Pieniak, Zofia Rak, Maja Mikłasz, Bartosz Marchlewicz;
II miejsce klasa 2HT: Milena Nowak, Julia Gołaś, Magdalena Bielak, Eliza Grzyb, Adrian Kowalski;
III miejsce klasa 2 BBT: Tomasz Rataj, Iwo Kozłowski, Gabriel Kulmatycki, Patryk Szymanek, Antoni Gałka;
IV miejsce klasa 2PT: Dominik Jastrząb, Szymon Alot, Urszula Kudzin, Gabriela Rutkowska;
V miejsce Klasa 2BT: Oliwier Orzeł, Olaf Kwakowicz, Fabian Czarnota, Krzysztof Cieśliński, Karol Łopacki.
Uczestnikom gratulujemy ducha rywalizacji, jesteśmy pewni, że nabyta wiedza jeszcze nieraz zostanie wykorzystana.
Nauczyciele zespołu matematyczno – przyrodniczego