WYCIECZKA ZAWODOWA KLASY 4HTP

15 listopada 2023 r. odbyła się wycieczka zawodowa klasy 4HTP o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych do Hotelu Przystań oaz Hotelu Hampton by Hilton w Olsztynie.

Jako pierwszy odwiedziliśmy  Hotel Przystań & SPA **** położony nad jeziorem Ukiel. Obiekt posiada nowe rozwiązania architektoniczne, nowatorski wystrój, wyposażenie oraz organizację pracy hotelu. Panie z działu marketingu oprowadziły nas po każdym skrzydle hotelu, abyśmy mogli zobaczyć ułożenie pokoi a następnie sale konferencyjne, bankietowe, restauracyjne. Mogliśmy obejrzeć sprzęt jakim dysponuje hotel oraz jak wyglądają przygotowania do kolejnych imprez. Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozmowie a Panie chętnie wyjaśniały wszelkie kwestie dotyczące prowadzenia hotelu i organizacji pracy.

Następnie pojechaliśmy do Hotelu Hampton by Hilton ***, który należy do sieci Hoteli Hilton. Architektura wnętrza urządzona w stylu amerykańskim, dostosowana do gości biznesowych, którzy potrzebują miejsca do pracy w przyjaznej przestrzeni. Wpływa na to wyposażenie wnętrz z różnymi udogodnieniami, ciepła kolorystyka oraz niestandardowe elementy dekoracyjne. Pani menager, oprowadzając nas po całym obiekcie, omawiała założenia tej sieci hoteli i pokazywała ciekawe rozwiązania. Szef kuchni chętnie zaprezentował nam zaplecze gastronomiczne, gdzie mogliśmy przyjrzeć się jak wygląda kuchnia ułożona w sposób kompaktowy z nowoczesnymi urządzeniami. Młodzież była pod wrażeniem obydwu obiektów, czego wyrazem były ciekawe spostrzeżenia i wnioski.

Dziękuję młodzieży za właściwą postawę, zaangażowanie oraz efektywnie spędzony czas.

Organizator:
Halina Szeląg

Skip to content