11 listopada – to wyjątkowe święto dla wszystkich Polaków

#SzkołaDoHymnu

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  uczniowie klas trzecich naszej szkoły wraz z wychowawcami 10 listopada 2023 roku przygotowali refleksyjno-patriotyczny scenariusz apelu. Społeczność szkolna o symbolicznej godzinie 11:11 zgromadziła się na placu apelowym przy budynku szkolnym Centrum, gdzie znajduje się głaz upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości obchodziliśmy, uczestnicząc w akcjach MEiN „Szkoła ho hymnu”, „Szkoła pamięta” i „Narodowe czytanie” oraz składając kwiaty i znicze przy szkolnej tablicy, z wymownym cytatem Józefa Piłsudskiego „Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym”.

Przez uczniów naszej szkoły:

Wiktorię Pietkiewicz 3PT
Piotra Bogórskiego 3ABB
Michała Polewaczyka 3BT
Wojciecha Kilanowskiego 3FTH
Łukasza Grocha 3LT

został pięknie odczytany fragment powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej o walce w powstaniu styczniowym:

Patriotą jest każdy, kto chce pracować dla Polski, dla którego ważna jest przeszłość i przyszłość kraju, przyszłość następnych pokoleń. Nie możemy zapomnieć o drogach do niepodległości. Musimy być odpowiedzialni za losy kraju i świata, za losy nasze i naszych bliskich. Pamiętamy i obiecujemy pamiętać zawsze, niech warta pokoleń trwa!

Dziękujemy za wzorową postawę uczniom klas III technikum i branżowej szkoły I stopnia. Prowadzenie: Maja Czajdo 3ABB, Mateusz Marczuk 3ABB, Dawid Barycz 3BT.  

Recytacja: Julia Brzozowska 3ABB, Agata Pierzchanowska 3PT, Anna Wojtkiewicz 3LT, Cezary Tereszko 3LT. Za piękne odśpiewanie piosenki „Miejcie nadzieję” i „Szara piechota”: Wiktorii Pietkiewicz 3PT i chłopcom z klas: 3ABB i 3BT.

Joanna Cieleszyńska

Foto: Stella Stukanowa

Skip to content