Z Panią Elizą w Karolewie

29 września obchodzona jest 141. rocznica urodzin Janiny Porazińskiej, która jest patronką Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, idei propagującej czytelnictwo. W kolejnej odsłonie Karolewskiego głośnego czytania spotkaliśmy się w szkolnej bibliotece, by zapoznać się z twórczością Elizy Orzeszkowej.

Zgonie z ideą Narodowego Czytania naszą lekturą jest powieść „Nad Niemnem”. Ta wielowątkowa epopeja w interesujący sposób przybliża nie tylko świat wsi z lat 80. XIX wieku, ale również zmusza czytelnika do refleksji nad sensem życia i przenosi nas do czasów powstania styczniowego. Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej wyjątkowej lektury.

Zaproszenie do prezentacji „Nad Niemnem” przyjęli: Dyrektor Zespołu pan Jan Mickiewicz, Wicedyrektor pani Lucyna Olszewska, Sekretarz Szkoły pani Agata Syroka, nauczyciel przedmiotów zawodowych pani Halina Szeląg oraz uczniowie  – Julia Dwulat (2LT), Julia Krzyczkowską (1PT), Julia Dudzińska (3FTH), Maja Marcinkowska (3LT) i Adrian Kowalski (2HT).

Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za piękne czytanie, uczniom i nauczycielom za uważne słuchanie, pani Natalii Bielińskiej za barwne kompozycje kwiatowe. Kolejna edycja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przeszła do historii. Spotkamy się za rok w innej scenerii, z inną lekturą, ale zawsze z taką samą pasją czytania…

Janina Fąderska, Katarzyna Dziębowska

Skip to content