Ekologiczne warsztaty w internacie

24 kwietnia w internacie obchodziliśmy Dzień Ziemi w formie zorganizowanych przez Panie: Iwonę Dźwil i Elwirę Rzeczycką warsztatów dotyczących edukacji proekologicznej. Spotkanie składało się z trzech paneli, w których udział wzięło 23 wychowanków.

W pierwszej części wychowankowie zostali zapoznani ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem, prawidłowymi nawykami oraz jak z przyjemnością sporządzać posiłki. Dowiedzieli się co wpływa na ocieplenie klimatu, zanieczyszczenie środowiska, emisję gazów cieplarnianych. Wykład miał na celu edukację młodych ludzi, aby zmieniali złe nawyki na proste ekorozwiązania. W drugiej części warsztatów uczestnicy rozwiązywali test składający się z dwudziestu pytań.  Mogli wykazać się znajomością zdobytej wiedzy z pierwszego panelu – prezentacji.

Trzy nagrody główne powędrowały do: I miejsce – Maja Pieniak, II miejsce – Hanna Dutka, III miejsce-Maja Mikłasz. W nagrodę uczestnicy otrzymali „bombę witamin”. Trzecim panelem były ekowarsztaty podsumowujące całe spotkanie. Młodzież z zaangażowaniem samodzielnie wyciskała soki, robiła  koktajle ze świeżych owoców i warzyw. Zdrowe sałatki  to doskonały sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, które wpłyną na poprawę  samopoczucia i kondycji. W trosce o naszą planetę warto wprowadzić rozwiązania, które mają korzystny wpływ dla ekologii. Szczególne podziękowanie składamy specjaliście do spraw żywienia Pani Małgorzacie Nowińskiej za pomoc w organizacji warsztatów.

Iwona Dźwil

Elwira Rzeczycka

Foto: Patrycja Fredo

Skip to content