Kwiecień plecień… w internacie

Kwiecień plecień, bo przeplata…, więc i my w internacie coś wypletliśmy. 27 kwietnia wychowankowie  pod opieką Pani Iwony Dźwil własnoręcznie wykonali kolorowe szarpaki dla psów i kotków.

Na początku zajęć młodzież opowiadała o swoich pupilach. Jak się nimi zajmują, w co się bawią, co daje im przebywanie ze zwierzętami. Ciekawym historiom nie było końca, ale spotkałyśmy się nie tylko na pogaduszki,  trzeba było  wziąć się  do pracy. Na początku należało wykonać „włóczkę” z nieużywanych już ubrań, resztek materiałów. W tym celu pocięte zostały znoszone T-shirty, bluzki, porozciągane dresy na paski. Następnie specjalną techniką  plecenia wykonane zostały  szarpaki dla własnych pupili. Dobra atmosfera podczas zajęć sprzyjała miłym rozmowom, aktywnemu słuchaniu, konkretnym radami wzajemnym pomaganiu. Dzięki kreatywności wychowanków,   zwierzaki z pewnością ucieszą  się  na widok  ekologicznego gryzaka 🙂 .

Zachęcamy do przeróbek, napraw, recyklingu. By więcej rzeczy wykorzystywać ponownie i aby mniej wyrzucać. Dbajmy o nasze środowisko!

Iwona Dźwil

Skip to content