II edycja konkursu recytatorskiego z cyklu Kętrzyńskich Spotkań Lirycznych „Nostalgie”

14 marca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego z cyklu Kętrzyńskich Spotkań Lirycznych „Nostalgie”, których organizatorem było Towarzystwo Miłośników Kętrzyna.

Tegoroczna edycja poświęcona była poezji Stanisławy Łozińskiej – autorki zbioru wierszy „Nostalgie.”

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miasta i powiatu kętrzyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Wojtkiewicz z klasy II LT, Adrian Kowalski z kl. I HT, Agata Pierzchanowska, Laura Roguszka i Wiktoria Pietkiewicz z klasy II PT.

Pani Maria Skibińska z Towarzystwa Miłośników Kętrzyna powitała zebranych i przedstawiła komisję konkursową w składzie: pani Małgorzata Margas, Czesława Dąbrowska i Halina Małachowska.

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli kolejno – II miejsce Adrian Kowalski, który zachwycił zebranych humorem i interpretacją „Jasia i Małgosi,” III miejsce Ania Wojtkiewicz za wyjątkową recytację utworu „Tydzień”, natomiast wyróżnienia otrzymały Laura Roguszka za wiersz „Kobiety” i Wiktoria Pietkiewicz za „Malwy.” Dodatkowo wszyscy zebrani otrzymali tomik poezji pani Stanisławy Łozińskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom!

Skip to content