Słodkie prezenty

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

15 grudnia przedstawiciele  Młodzieżowej Rady Internatu z sekcji wolontariatu Lena Gajewicz z klasy 1 LT i Hubert Giers z klasy 2 BT  pod opieką Pani Iwony Dźwil wręczyli paczkę słodyczy uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie. Przekazane słodkości były efektem zbiórki charytatywnej zorganizowanej przez MRI.

W Ośrodku przywitała nas bardzo serdecznie Pani Dyrektor Aneta Dunaj wraz z zaciekawionymi dziećmi. Podczas wymiany prezentów, bo my także otrzymaliśmy cukierki, aniołka i kartkę z życzeniami, rozmawialiśmy o tym, że pomaganie innym przyczynia się do tego, że w życiu poznaje się więcej pozytywnych ludzi. Pomaganie samo w sobie poprawia samopoczucie, nie tylko osobie, której się pomogło, ale także pomagającemu. Budujemy wtedy dobre relacje, a tym samym świat staje się lepszy.

Ogromne podziękowania wszystkim grupom internackim wraz z wychowawcami,  klasie 1BB z wychowawczynią Panią Katarzyną Aleszczyk za  świąteczne zaangażowanie w zbiórkę. Serdeczne podziękowania także Panu  Dyrektorowi Janowi Mickiewiczowi i Pani Kierownik Internatu Genowefie Jasionek za wsparcie logistyczne. Z takimi ludźmi jak Wy,  każde niemożliwe zadanie staje się możliwe do wykonania.

Iwona Dźwil

opiekun MRI

Skip to content