WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS 1LT, 1HT, 1BT i 1AB

11 października udaliśmy się na wycieczkę integracyjną do Gierłoży. Mieliśmy możliwość zwiedzenia Wilczego Szańca i zapoznania się z jego historią. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez przewodnika wycieczki, który przez następne półtorej godziny oprowadzał nas po wojennej fortecy i opowiadał o trzech strefach bezpieczeństwa, na które zostało podzielone tamto miejsce.

Dowiedzieliśmy się, że to właśnie tam Adolf Hitler spędził ostatnie cztery lata swojego życia. Podczas słuchania ciekawych opowieści, mogliśmy przyjrzeć się zniszczonym strukturom bunkrów, które służyły jako siedlisko zarówno Hitlerowi, jak i wielu tysiącom ludzi, wchodzących w skład jego armii. Przewodnik opowiedział także o przeprowadzonym tam zamachu na niemieckim zbrodniarzu, a nawet o jego dokładnym przebiegu. Wspomniał też o przepustkach, wydawanych podczas II wojny światowej, dzięki którym można było przebywać na terenie Wilczego Szańca.

Po zwiedzeniu całego obiektu, nadeszła pora obiadowa, dlatego postanowiliśmy przygotować ognisko. Zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami, przy okazji rozmawiając z kolegami i koleżankami z klasy i słuchając nastrojowych piosenek. Wszyscy miło spędziliśmy czas i ten  dzień będziemy jeszcze długo wspominać.

W tym miejscu pragniemy podziękować Nadleśnictwu Srokowo, w szczególności Panu Wojciechowi Koziołowi i Panu Dyrektorowi naszej szkoły Janowi Mickiewiczowi za zapewnienie transportu całej grupie oraz naszym wychowawcom za zorganizowanie udanej wycieczki.

Zosia Rak

Skip to content