„Śladami dawnych rzemiosł” – młodzież w Muzeum Kultury Ludowej

3 grudnia 2025r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Podczas wyjazdu młodzież wzięła udział w zajęciach ceramicznych pod czujnym okiem profesjonalistów. Instruktorzy chętnie dzielili się z nami swoją wiedzą na temat pracy ceramika, przybliżyli nam właściwości gliny, sposoby jej wydobywania oraz temperaturę wypału.

Dowiedz się więcej

Świąteczna wizyta w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

2 grudnia 2025 delegacja z naszej szkoły na czele z dyrektorem Zespołu, panem Ryszardem Kawczyńskim, odwiedziła nasz organ prowadzący – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem wyjazdu było wykonanie dekoracji bożonarodzeniowej, która będzie zdobiła ministerialne korytarze w najbliższym czasie. Piękne i okazałe jodły, które uczennice klasy 4 HT ubrały w bombki przedstawiające poszczególne szkoły należące do Sieci Szkół Rolniczych, są wspaniałym nawiązaniem  do tradycji rozwoju kształcenia rolniczego i oczywistym symbolem zbliżających się świąt.

Dowiedz się więcej

UCZNIOWIE TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU NA WARSZTATACH ZIELARSKICH

Zioła od zawsze towarzyszą ludziom – jako naturalne lekarstwa, źródło zapachów, przypraw oraz ważny element lokalnej kultury. Współcześnie, w świecie pełnym sztucznych rozwiązań, ich wartość zaczyna być ponownie doceniana.  Zioła przypominają nam o sile natury i bogactwie, jakie kryje się w pozornie zwykłych roślinach.

Dowiedz się więcej

Wizyta w Stadzie Ogierów w Kętrzynie

Uczniowie klasy 2FTH w zawodzie technik rolnik i 1BB mieli możliwość uczestniczyć  w  wycieczce do Stada Ogierów w Kętrzynie, co umożliwiło im z bliska zapoznanie się z hodowlą koni zimnokrwistych. Mieli okazję oglądać stado dwuletnich ogierów, które wzbudziły zainteresowanie dzięki swojej sile oraz spokojnej naturze.

Dowiedz się więcej

Szkolenie z hodowli owiec i kóz – praktyczna wiedza i cenne doświadczenie dla uczniów klas V LT i V BT

23 września uczniowie klas V LT i  V BT oraz opiekunowie pani  Stella Stukanowa i pan Mirosław Bobrowski mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym szkoleniu zatytułowanym „Transferowanie wiedzy w zakresie hodowli owiec i kóz dla rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich”, zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Dowiedz się więcej

Dożynki w Olsztynku – Święto Plonów pełne tradycji i podziękowań

W minioną niedzielę 21 września 2025 roku w Muzeum Budownictwa Ludowego- Park Etnograficzny w Olsztynku odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło mieszkańców i gości z całego regionu. Mowa oczywiście o Warmińsko-Mazurskich Dożynkach Wojewódzkich. Stanowią one symboliczne podziękowanie za tegoroczne zbiory oraz docenienie ciężkiej pracy rolników. Naszą szkołę reprezentowali: Zbigniew Bodnar, Wioletta Ławrywianiec, Arkadiusz Wanat, Kazimierz Patecki, Adam Kosiorek oraz w pięknych ludowych strojach uczennice; Laura Roguszka, Patrycja Skrajda, Oriana Wowk.

Dowiedz się więcej