DZIEŃ SPORTU W KAROLEWIE

03.06.2026 r. na stadionie szkolnym w Karolewie odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Sportu. Jak co roku, punktualnie o godz. 9.00, pani dyrektor Lucyna Olszewska dała sygnał do rozpoczęcia sportowej rywalizacji.

W zawodach udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Klasy mogły wystawić po dwóch zawodników lub zawodniczki do konkurencji indywidualnych, po cztery osoby w sztafecie oraz dowolną liczbę chętnych w biegu masowym alejkami Karolewa, który zapewniał dodatkowe punkty w klasyfikacji drużynowej. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była naprawdę na wysokim poziomie.

Tego dnia na stadionie panowała wyjątkowa atmosfera pełna sportowych emocji i pozytywnej energii. Uczniowie zagrzewali kolegów i koleżanki do walki, a każdemu startowi towarzyszył głośny doping i życzliwe okrzyki. Na twarzach uczestników widać było radość, zaangażowanie i zdrową sportową rywalizację. Zawody stały się nie tylko okazją do sprawdzenia swoich sił, ale też do wspólnej zabawy, integracji i budowania szkolnej wspólnoty. Na zakończenie zawodów pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnego grillowania, w czasie którego można było uzupełnić energię po wyczerpującej rywalizacji.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

  • 100 m
  • Skok w dal
  • Pchnięcie kulą
  • Sztafeta 4 × 200 m
  • Bieg masowy na 1200 m

Wyniki w  poszczególnych konkurencjach:

Bieg masowy dziewcząt:
I m.—  Lena Mikłasz II FTH
II m. —Kornelia Raczyłło III LT
III m.—Patrycja Chmielewska IV LT

Bieg masowy chłopców:
I m. —Krzysztof Okraszewski II BT
II m. —Bartek Piskorz IV BBT
III m. —Dominik Kulik  I FTL

 

Bieg na 100 m dziewcząt:
I m. — Patrycja Chmielewska IV LT
II m. —Klaudia Krupinska III PT
III m. —Aleksandra Wiaterek IV LT

Bieg na 100 m chłopców:

I m. —Antoni Gałka IV BBT
II m. —Krzysztof Brzeziński III BB
III m. —Dominik Kulik I FTL

 

Skok w dal dziewcząt:
I m. — Gabriela Sturlis IVHT
II m. —Klaudia Krupińska III PT
III m. —Katarzyna Orłowska IV HT

Skok w dal chłopców:
I m. —Bartek Jajeśniak III BBT
II m. — Antoni Gałka  IV BBT
III m. —Łukasz Szumlański II BB

 

Pchnięcie kulą dziewcząt:
I m. —Daria Chorążewicz  III LT
II m. — Gabriela Rutkowska IV PT
III m. —Hanna Dutka  IV LT

Pchnięcie kulą chłopców:
I m. —Bartek Jajeśniak III BBT
II m. — Tomasz Rataj IV BBT
III m. —Tomasz Klimowicz III ABT

 

Sztafeta 4 × 200 m dziewcząt:
I m. — IV HT
II m. — IV LT
II m. — III LT
III m. – IV PT

Sztafeta 4 × 200 m chłopców:
I m. — IV BBT
II m. — III BBT
III m. — III BB

Klasyfikacja drużynowa:

Dziewczęta:
I m. — kl. IV LT
II m.— kl. III LT
III m. — kl. III FTH

Chłopcy:
I m. — kl. IVBBT
II m. — kl. III BBT
III m. — kl. I FTL

 

Nauczyciele wychowania fizycznego składają serdeczne podziękowania za pomoc w sędziowaniu:
p. Joannie Szwark,p. Danielowi Siemieniako,p. Monice Nowak, p.Krystynie Szerszeń, p.Grzegorzowi Mazurowskiemu, p.Justynie Wójcickiej  oraz nauczycielom z warsztatów.
Za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego dziękujemy p. Grzegorzowi Kocińskiemu.

 

Do zobaczenia za rok!

Jacek Dziemiańczyk

 

 

Foto: Milena Nowak, Katarzyna Aleszczyk