03.06.2026 r. na stadionie szkolnym w Karolewie odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Sportu. Jak co roku, punktualnie o godz. 9.00, pani dyrektor Lucyna Olszewska dała sygnał do rozpoczęcia sportowej rywalizacji.
W zawodach udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Klasy mogły wystawić po dwóch zawodników lub zawodniczki do konkurencji indywidualnych, po cztery osoby w sztafecie oraz dowolną liczbę chętnych w biegu masowym alejkami Karolewa, który zapewniał dodatkowe punkty w klasyfikacji drużynowej. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była naprawdę na wysokim poziomie.
Tego dnia na stadionie panowała wyjątkowa atmosfera pełna sportowych emocji i pozytywnej energii. Uczniowie zagrzewali kolegów i koleżanki do walki, a każdemu startowi towarzyszył głośny doping i życzliwe okrzyki. Na twarzach uczestników widać było radość, zaangażowanie i zdrową sportową rywalizację. Zawody stały się nie tylko okazją do sprawdzenia swoich sił, ale też do wspólnej zabawy, integracji i budowania szkolnej wspólnoty. Na zakończenie zawodów pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnego grillowania, w czasie którego można było uzupełnić energię po wyczerpującej rywalizacji.
Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:
- 100 m
- Skok w dal
- Pchnięcie kulą
- Sztafeta 4 × 200 m
- Bieg masowy na 1200 m
Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
Bieg masowy dziewcząt:
I m.— Lena Mikłasz II FTH
II m. —Kornelia Raczyłło III LT
III m.—Patrycja Chmielewska IV LT
Bieg masowy chłopców:
I m. —Krzysztof Okraszewski II BT
II m. —Bartek Piskorz IV BBT
III m. —Dominik Kulik I FTL
Bieg na 100 m dziewcząt:
I m. — Patrycja Chmielewska IV LT
II m. —Klaudia Krupinska III PT
III m. —Aleksandra Wiaterek IV LT
Bieg na 100 m chłopców:
I m. —Antoni Gałka IV BBT
II m. —Krzysztof Brzeziński III BB
III m. —Dominik Kulik I FTL
Skok w dal dziewcząt:
I m. — Gabriela Sturlis IVHT
II m. —Klaudia Krupińska III PT
III m. —Katarzyna Orłowska IV HT
Skok w dal chłopców:
I m. —Bartek Jajeśniak III BBT
II m. — Antoni Gałka IV BBT
III m. —Łukasz Szumlański II BB
Pchnięcie kulą dziewcząt:
I m. —Daria Chorążewicz III LT
II m. — Gabriela Rutkowska IV PT
III m. —Hanna Dutka IV LT
Pchnięcie kulą chłopców:
I m. —Bartek Jajeśniak III BBT
II m. — Tomasz Rataj IV BBT
III m. —Tomasz Klimowicz III ABT
Sztafeta 4 × 200 m dziewcząt:
I m. — IV HT
II m. — IV LT
II m. — III LT
III m. – IV PT
Sztafeta 4 × 200 m chłopców:
I m. — IV BBT
II m. — III BBT
III m. — III BB
Klasyfikacja drużynowa:
Dziewczęta:
I m. — kl. IV LT
II m.— kl. III LT
III m. — kl. III FTH
Chłopcy:
I m. — kl. IVBBT
II m. — kl. III BBT
III m. — kl. I FTL
Nauczyciele wychowania fizycznego składają serdeczne podziękowania za pomoc w sędziowaniu:
p. Joannie Szwark,p. Danielowi Siemieniako,p. Monice Nowak, p.Krystynie Szerszeń, p.Grzegorzowi Mazurowskiemu, p.Justynie Wójcickiej oraz nauczycielom z warsztatów.
Za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego dziękujemy p. Grzegorzowi Kocińskiemu.
Do zobaczenia za rok!
Jacek Dziemiańczyk
Foto: Milena Nowak, Katarzyna Aleszczyk