Goście w szkole

26.05.2026r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie.

Na wstępie zostali przywitani przez szkolną maskotkę, w którą wcielił się były uczeń “ czwórki” Szymon Siwek, który był u nas gościem w ubiegłym roku, a teraz jest uczniem  1BT oraz pana Jarosława Kasprowicza. Duże było zaskoczenie po zdemaskowaniu misia,  w którym Pani Mirella rozpoznała byłego ucznia, a dzieci dawnego kolegę .

Przystąpiliśmy do zwiedzania i zapoznania ze szkołą, które było nietypowe,  jak stwierdziła pani wychowawczyni .Na początku odwiedziliśmy salę tradycji , było kilka słów o Patronie i historii szkoły, następnie odwiedziliśmy weterynarię,  gdzie goście zapoznali się z ofertą kierunku oraz wymienili kilka zdań z uczennicami  po skończonej praktyce we Włoszech, co bardzo zainteresowało młodzież .

W dalszej kolejności odwiedziliśmy gospodarstwo szkolne, ogród ,warsztaty szkolne- oczywiście jazda ciągnikiem była obowiązkowa .Dotarliśmy zmęczeni do klasy na mały poczęstunek oraz zapoznanie się z ofertą szkoły, zostały rozdane małe upominki w postaci długopisów, notesów, smyczy oraz książeczek .Po odpoczynku na koniec odwiedziliśmy sale gastronomiczne, gdzie Panie  Anie przybliżyły kierunek. Mieliśmy nawet początkującą baristkę i barmankę.Na zakończenie wycieczki padło pytanie o sekretariat …

Jarosław Kasprowicz