Konkurs „Rummikub”

17.03.2026r odbył się finał szkolnego konkursu „Rummikub”. Jest to gra polegająca na układaniu zestawów z ponumerowanych płytek w czterech kolorach. Gracze tworzą tzw. grupy ( płytki o tej samej wartości, ale w różnych kolorach) oraz ,, sekwencje”( kolejne liczby w tym samym kolorze). Istotnym elementem rozgrywki jest modyfikowanie już wyłożonych układów na stole.

Celem konkursu była przede wszystkim integracja społeczności szkolnej, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji oraz współpracy w grupie.

Udział w grze wzięło szesnastu uczniów. W sumie utworzyły się cztery drużyny czteroosobowe. Składy drużyn zostały wybrane losowo (zgodnie z wylosowanym kolorem cyfry umieszczonej na kafelce  Rummikub ). Skład drużyny czerwonej tworzyli: Łukasz Ryński 2 BT, Natalia Moroz 1HT, Karolina Popingo 1HT, Agata Pierzchanowska 5 PT. Drużyna niebieska to: Mikołaj Fedejko 1FTL, Aleksander Ledwiński 1FTL, Oliwia Urbanowicz 1FTL, Klaudia Kalwajtys 1FTL. Do drużyny czarnej weszli: Amelia Kowalewska 1FTL, Paulina Burzyńska 1FTL, Antonina Winiarek 1 FTL, Krzysztof Okraszewski 2BT. Drużyna pomarańczowa wystąpiła w składzie: Jan Gałczyński 2 FTH, Jacek Radziwoniuk 1 FTL, Kacper Łupina 1FTL, Dominik Kulik 1 FTL.

Do finału udało się wejść Aleksandrowi Ledwińskiemu, Krzysztofowi Okraszewskiemu, Natalii Moroz, Dominikowi Kulikowi. Po długiej i emocjonującej rozgrywce udało się wyłonić zwycięzcę, którym został Aleksander Ledwiński z klasy 1 FTL, drugie miejsce zajął uczeń tej samej klasy Dominik Kulik, miejsce trzecie przypadło Natalii Moroz z klasy 1 HT.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom zaangażowania i umiejętności, a rywalizacja przebiegła w wesołej atmosferze. Zwycięzcy konkursu otrzymali karty podarunkowe do sieci sklepów Empik.

Serdecznie gratulację wszystkim uczestnikom konkursu. 🙂

Justyna Wójcicka