VI Spartakiada Internacka

18 czerwca odbyła się VI Spartakiada Młodzieży
pod hasłem” Lata 80-te Italo Disco”.

Na początku prowadzący, Katarzyna Ossowska i Sebastian Miazek, przywitali wicedyrektor panią Lucynę Olszewską, kierownika internatu panią Genowefę Jasionek, wychowawców oraz całą społeczność internacką.

Rozpoczęliśmy imprezę od prezentacji drużyn. Wychowawca z drużyną mieli za zadanie przebrać się w strój  i przy  piosence lat 80 – tych  zaprezentować się z jak najlepszej strony. Uczestnicy olimpiady zostali podzieleni na cztery zespoły sześcioosobowe (3 dziewczyny, 3 chłopaków). Nad bezpieczeństwem naszych zawodników czuwała „piguła” – Hania Dutka.

A oto kilka faktów z historii:

Strój sportowy w latach 80 – tych miał podkreślać figurę, stąd body, leginsy, frotki i szerokie opaski. Kobiety dopełniały stylizację getrami na kostki i paskiem podkreślającym talię. Mężczyźni również zakładali obcisłe ubrania do ćwiczeń lub dresy. Najważniejsze były jednak kolory – jaskrawe, odważne, szalone. Był to czas popularyzacji kinowych i telewizyjnych musicali. W tamtych czasach ubierano się w spodnie dzwony, mini spódniczki, buty na koturnach, czy rozkloszowane sukienki. Makijaż reprezentuje wszystko, co dziś określilibyśmy mianem kiczu. Błękitne cienie, mocno wytuszowane rzęsy, oko podkreślone czarną kredką, różowa szminka i mocno zaakcentowane różem policzki. Do tego obowiązkowe gęste i przyciemnione brwi oraz natapirowane włosy.

Po prezentacjach nastąpiły cztery konkurencje sportowe przygotowane przez pana Jacka Dziemiańczyka i pana Cezarego Tyszkę: toczenie oponą, tor przeszkód, slalom i bieg w workach. Wydawało by się, że konkurencje były łatwe. Nic bardziej mylnego, wymagały kreatywności, cierpliwości, precyzji. Ale nasi wychowankowie poradzili sobie świetnie.

Ola, Asia i Kuba częstowali wszystkich spragnionych wodą i popcornem.

Młodzież i nauczyciele rozwiązywali również quiz. Tematem przewodnim oczywiście były lata 80 – te. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Poradzili sobie z pytaniami znakomicie.

Podsumowanie VI Spartakiady:

I miejsce zajęła drużyna IV: Karina Brant, Marta Jędrych, Julia Gołaś, Tomasz Rataj, Antoni Gałka, Stanisław Kubicki.

 

II miejsce przypadło drużynie III: Weronika Średzińska, Wiktoria Przybysz, Alicja Pażuś, Mikołaj Witliński, Michał Soliwoda, Fabian Religa.

 

III miejsce zdobyła drużyna II: Lidia Śliwińska, Wiktoria Ziemiańczyk, Roksana Lipińska, Olaf Gdowik, Szymon Paszkowski, Łukasz Groch.

 

IV miejsce uzyskała drużyna I:  Patrycja Chmielewska, Maja Mikłasz, Julia Marańda, Karol Piersa, Kamil Tatarczak, Wojciech Wójtowicz.

 

Pani wicedyrektor Lucyna Olszewska, pani kierownik internatu Genowefa Jasionek i wychowawca pani Elwira Rzeczycka wszystkim ekipom wręczyły dyplomy, nagrody sportowe oraz bony na kultową pizze, zapiekanki, gofry i lody.

 

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na uroczyste pożegnanie wychowanków działających w Młodzieżowej Radzie Internatu. Uczniowie z rąk pani Iwony Dźwil otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Rozstrzygnięto również „Konkurs czystości” – dyplomy i nagrody wręczyła pani Iwona Dźwil.

III miejsce – Damian Maczuga i Wiktor Piórkowski

II miejsce – Gabriela Gałka, Karina Brant

I miejsce -Patrycja Chmielewska, Hanna Dutka, Nikola Niwińska, Paulina Kiwilszo

 

Pani Justyna Wójcicka wręczyła dyplomy i nagrody w konkursie” Karykatura wychowawcy”.

Wszystkie prace zasłużyły na wygraną. Ich twórcami były: Roksana Kunka, Gabriela Sturlis, Kalina Kalkowska, Joanna Galanek, Julia Gołaś, Weronika Średzińska.

 

VI Spartakiada Młodzieży Internatu przechodzi do historii. Była to świetna promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy. Spartakiada  w naszym internacie to znakomita okazja, by zaszczepiać w młodzieży także ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by wydarzenie to kojarzyło się z dobrą zabawą! Mamy nadzieję, że ta forma spędzania wolnego czasu będzie kontynuowana.

Składam podziękowania grupie I, która była organizatorem spartakiady, panom Jackowi i Czarkowi za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych oraz ogniska, pani kierownik za pomoc w dekoracji, panu Grzegorzowi Kocińskiemu za nagłośnienie oraz wychowawcom grup za pomoc w przygotowaniu uczestników.

Dziękuję również Kawiarni “Magnolia” i Pizzerii “Centro” za dofinansowanie nagród.

Foto: Weronika Budnik

Elwira Rzeczycka

Skip to content