TECHNICY WETERYNARII NA UWM W OLSZTYNIE

13 czerwca pod opieką pani Małgorzaty Rodak  i wychowawczyni klasy II LT Moniki Nowak nasza klasa odwiedziła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – wydział medycyny weterynaryjnej. O tym co ma uczelnia do zaoferowania dowiedzieliśmy się od przedstawicielek samorządu studenckiego Mai i Josie, które z wielką sumiennością oprowadziły nas po różnych obiektach, a dzięki pomocy innych pracowników uczelni zostaliśmy zapoznani ze specjalistycznymi salami uczelni, sprzętem przeznaczonym do leczenia i wykrywania chorób.

Wydział posiada nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną, badawczą i kliniczną. Duże wrażenie wywarły na nas zwierzęta, które są nie tylko diagnozowane, leczone ale także znajdują się pod całą dobową opieką studentów. Wizyta dała możliwość obejrzenia budynków, sal, usłyszeć od specjalistów wielu ciekawych i cennych informacji związanych z weterynarią, kierunkami kształcenia, a także jak postępuje się ze zwierzęcymi pacjentami. Dzięki bogatym zasobom pomocy dydaktycznych  wiemy jak wyglądają i z czego składają się narządy zwierząt. 

Po tej wizycie uczniowie technikum weterynaryjnego mogą zastanowić się nad dalszą drogą nauki na uniwersytecie, który ma wiele do zaoferowania oraz daje duże możliwości rozwoju. Trzeba dodać, że skończenie technikum weterynarii oraz średnia na świadectwie 4 daje dodatkowe 50 punktów w czasie rekrutacji na studia.

Bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w zapoznaniu nas z uczelnią panu profesorowi Michałowi Gesek oraz bardzo pomocnym przedstawicielkom uczelni – Mai i Josie. Słowa podziękowania kierujemy także do pana dyrektora Jana Mickiewicza za umożliwienie naszego wyjazdu edukacyjnego.

Julia Siegmund, kl. II LT

Skip to content