PREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY NA POWIATOWEJ MAJÓWCE W GIERŁOŻY

W sobotę 18.05.2024 r. w Wilczym Szańcu w Gierłoży pod hasłem „Zdrowo na ludowo” odbyła się Powiatowa Majówka, która była połączona z obchodzoną w Polsce w tym czasie „Nocą Muzeów”. Festyn miał na celu propagowanie kultury regionu i swojskich potraw. Na miejscu swoje stanowiska miały Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu Kętrzyńskiego, instytucje oraz placówki edukacyjne. Oczywiście, jak co roku, nie mogło zabraknąć tam również uczniów z naszej szkoły – którzy okrasili wydarzenie pięknymi kwiatami i pysznymi potrawami.

Uczniowie technikum architektury krajobrazu wykonali podczas zajęć praktycznych rustykalne kompozycje kwiatowe w donicach i plecionych koszach, wykorzystując rośliny kojarzone z wiejskimi ogrodami: malownicze pelargonie i begonie oraz pachnące goździki i białe, romantyczne bakopy. Kompozycje wykonane pod kierunkiem pani Natalii Bielińskiej i pani Magdaleny Witkowskiej – Hrycek ozdobiły stoisko szkolne i wprowadziły wyjątkowo sielski klimat. Architekci krajobrazu na tegoroczną majówkę przygotowali również niespodziankę dla wszystkich odwiedzających. Wspólnie z nauczycielami zajęć praktycznych panem Arkadiuszem Wanatem i panią Natalią Bielińską  przygotowali rozsadę ziół i roślin idealnych do wiejskich ogrodów. Wśród najbardziej cenionych gatunków znalazły się ostróżki, szałwie, mięta, kocimiętka, papryki i bakłażany, które ozdobiły drewnianą furę – tradycyjny kołowy pojazd zaprzęgowy wyłożony ciukami – kostkami ze słomy, które przygotował pan  Marek Krajewski i pan Jarosław Kasprowicz wraz z młodzieżą z kierunku technik rolnik. Pan Grzegorz Mazurowski – nauczyciel zawodu mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zadbał o transport i rozstawienie namiotu. Uczniowie klasy 4THP Natalia Hetman i Karol Skórko podczas majówki wcielili się w rolę doradców i udzielali wskazówek dotyczących pielęgnacji roślin i zakładania ogrodów, a Paweł Gibas z klasy 3ABB wcielił się w rolę naszej szkolnej maskotki – karolewskiego misia.

Młodzież technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięła udział w konkursie na najlepiej przyrządzoną potrawę z gęsi, którą przygotowali na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pani Anny Skrzypy i pani Barbary Degórskiej. Były to faszerowane udka gęsie i chłodnik z ziemniakami. Potrawa spodobała się Jury i w konkursie gastronomicznym szkoła otrzymała wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1000 zł. Uczennice klasy 3PT Laura Roguszka, Agata Pierzchanowska i Roksana Wależak częstowały również przechodniów chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz słodkimi rogalikami.

W przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia zaangażowanych było wiele osób, szczególne podziękowania należą się wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom oraz Dyrekcji szkoły, również za wsparcie finansowe tej inicjatywy. To wydarzenie było kolejną okazją do zaprezentowania naszego Zespołu Szkół w środowisku lokalnym.

Magdalena Witkowska – Hrycek

Skip to content