Projekt ogrodu ziołowego

Młodzi projektanci architektury krajobrazu stawiają na rozwój. Stworzyliśmy ogród ziołowy,  który stanie się naszym nowym miejscem do poszerzania wiedzy i umiejętności.

Pierwsze pisemne wzmianki o stosowaniu naturalnych składników w profilaktyce zdrowotnej pojawiły się ponad 2000 lat przed naszą erą. Za kolebkę ziołolecznictwa uważa się starożytny Egipt, fitoterapia rozwijała się również w starożytnych Grecji i Rzymie. Później ze znawstwa właściwości roślin słynęli przede wszystkim benedyktyni, którzy uprawiali zioła w ogródkach przy klasztorach. Ziołolecznictwo jest nie tylko działem medycyny alternatywnej, lecz także gałęzią medycyny konwencjonalnej i farmaceutyki. Wyciągi z ziół są również wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym.

Zapraszamy do naszego nowego ogrodu ziołowego i zapoznanie się z najpopularniejszymi gatunkami ziół polskich oraz tych mniej znanych z najdalszych zakątków świata.

Projekt edukacyjny i jego realizacja są efektem działań zainspirowanych Certyfikatem W-M Kuratora Oświaty „Szkoła przyjazna środowisku”.

Magda Witkowska-Hrycek

Arkadiusz Wanat

Skip to content