SADZENIE DRZEW Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZDROWIA ROŚLIN

W czwartek 9.05.2024 r. nasza szkoła dołączyła do obchodów majowego Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin. Wizyta naszych gości, przedstawicieli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Olsztyna, przypomniała młodzieży jak ważna jest rola roślin w życiu człowieka. Stanowią one główne źródło pożywienia, wytwarzając tlen – pochłaniają dwutlenek węgla, mają właściwości lecznicze i stanowią dekorację naszego najbliższego otoczenia.

W ramach wspólnych obchodów Dnia Zdrowia Roślin, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa ufundowała naszej szkole sadzonki drzew owocowych, a także drzew i krzewów ozdobnych: lipy drobnolistnej, jarzębu pospolitego i krzewów o pięknie wybarwionych na żółtozielony kolor liściach – pęcherznicy kalinolistnej „Luteus”.

Wspólne sadzenie drzew i krzewów odbyło się podczas zajęć praktycznych klasy 1 FTH – technik rolnik i technik architektury krajobrazu pod kierownictwem nauczycieli zawodu: pana Ryszarda Tęczy i pani Magdaleny Witkowskiej – Hrycek oraz we współpracy z naszym szkolnym ogrodnikiem panem Edmundem Stelmachem, który przygotował teren za warsztatami pod nasadzenia i koordynował całe wydarzenie.

Obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin pod hasłem „Chroniąc rośliny – chronisz życie” był dla naszych uczniów okazją do refleksji nad rolą roślin w życiu człowieka oraz pozwolił zapoznać się naszej młodzieży z głównymi obszarami działań Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. 

Magdalena Witkowska – Hrycek

Ryszard Tęcza

Skip to content