Odkrywamy piękno regionu

23 maja wychowankowie internatu „Kormoran” w Karolewie wraz z opiekunem MRI Panią Iwoną Dźwil udali się na ekscytującą wycieczkę. Przygodę rozpoczęli od zwiedzania zabytkowego Kościoła św. Jerzego w Kętrzynie. Bazylika zachwyca i imponuje nie tylko wielkością, ale i pięknem. Podczas wizyty wewnątrz świątyni, wychowankowie mieli okazję podziwiać piękny neogotycki ołtarz główny, obraz Ukrzyżowanego, Pietę, kapliczkę Matki Bożej Ostrobramskiej  i cenne sakralne malowidła i rzeźby.

Kolejną ciekawą atrakcją architektoniczną były dwie maleńkie cele pokutne. Nikt z naszych zwiedzających nie musiał  tam pokutować, bo to grzeczni uczniowie 🙂 .  Z tym miejscem związana jest legenda o skazańcu, któremu w jednej z cel objawiła się Matka Boska i poleciła wyrzeźbić swoja podobiznę. Żołnierze uznali to wydarzenie za cud i uwolnili więźnia, który po drodze do Reszla zawiesił wyrzeźbioną figurkę na drzewie. I tak powstało Sanktuarium w Świętej Lipce.  

Następnie wycieczkowicze udali się na wieżę widokową, z której podziwiali panoramiczne, malownicze widoki miasta i okolic. To była wspaniała okazja do zrobienia niezapomnianych zdjęć i cieszenia się pięknem okolicy. 

Po zakończeniu wizyty na wieży widokowej, grupa wyruszyła do kina „Gwiazda” na seans filmowy „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” – ekranizacji jednej z najbardziej znanych powieści przygodowych na świecie. To ekscytująca historia o przygodach muszkieterów z romansem w tle. Młodzież miała okazję przenieść się w czasie i poczuć ducha przygody, obserwując wspaniałe widowisko na dużym ekranie. Nawet szelest chipsów uciszał się, gdy na ekranie pojawiał się ON i ONA 🙂 .

Wspólna wyprawa pozwoliła odkryć nowe miejsca w najbliższej okolicy, oderwać się od szkolnych obowiązków,  zintegrować się z grupą, zrelaksować i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

Opiekun MRI Iwona Dźwil

Skip to content