Ogrody Warmii i Mazur – wyjazd zawodowy architektów krajobrazu

Architekci krajobrazu z naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z florą występującą na terenie naszego regionu. W ramach wyjazdu zawodowego odwiedzili Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. Bogata kolekcja roślin drzewiastych zgromadzona w obiekcie zaciekawiła naszych uczniów.

Niezwykłe, egzotyczne okazy wśród, których można było rozpoznać przepiękne kwitnące o tej porze roku magnolie oraz platany o niezwykle ciekawej korze i tulipanowce – są ciekawostkami dendrologicznymi niespotykanymi na co dzień w naszym regionie. Uczniowie mieli także okazję zaobserwować roślinność bagienną i torfowiskową w swoim naturalnym środowisku. Poza tym szeroka gama naszej rodzimej roślinności dała możliwość dostrzeżenia różnic w budowie poszczególnych gatunków. Sporą popularnością wśród uczniów cieszył się „Zakątek Pszczelarza” przedstawiający historię rozwoju regionalnego przemysłu miodowego. Aby zwiedzanie obiektu nie było zbyt monotonne, młodzież rywalizowała w grze terenowej, w której musieli wykonać zadania związane z kudypskim arboretum oraz dendrologią.

Drugim punktem wyjazdu były Ogrody Pokazowe i Motylarnia w Marcinkowie. Młodzież po ogrodzie oprowadzała Pani Magdalena Markiewicz – osoba z niezwykłą pasją, mogącą pochwalić się licznymi talentami. Po podróży wśród ciekawostek ogrodowych z różnych regionów i epok historycznych, do których zaliczamy ogrody: starożytny, zakochanych, marokański, orientalny, nowoczesny czy warzywny, przyszedł czas na zasłużoną chwilę relaksu przy ognisku i kiełbaskach. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym gościom z weterynarii, którzy towarzyszyli nam w trakcie wyjazdu – mamy nadzieję, że choć trochę zaciekawiła Was nasza lokalna flora. Po niezwykle udanej integracji wszyscy wróciliśmy do domu bogatsi o doświadczenie tego dnia.

Młodzieżą w trakcie wyjazdu opiekowały się nauczycielki przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu Panie: Natalia Bielińska i Magdalena Witkowska-Hrycek.

Natalia Bielińska

Skip to content