Smakołyki z darów lasu – zdrowo na ludowo

W sobotnie popołudnie 13 maja 2023r. odbyła się II edycja imprezy Powiatowa Majówka Zdrowo na Ludowo „Leśne gotowanie z Kołami Gospodyń Wiejskich”.

W przedsięwzięciu wzięło udział 6 Kół Gospodyń Wiejskich, Warsztaty Terapii Zajęciowej, PCE w Kętrzynie oraz nasza szkoła.

Każdy z uczestników przygotował stanowisko z różnymi smakołykami, przygotowanymi w oparciu o dary lasu. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali risotto z borowikami, pasztet leśny z grzybami i słodkie rogaliki. Przygotowane potrawy mogły  degustować wszystkie osoby uczestniczące w imprezie, a następnie oddać swój głos na najlepsze ich zadaniem stanowisko. Decyzją tak zacnego Jury zajęliśmy 2 miejsce, wygrywając bony pieniężne na 1200 i 500 złotych oraz komplet patelni.

Sobotnia impreza była bardzo udana. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły występy artystyczne oraz inne atrakcje. Podsumowaniem imprezy było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Stoisko naszej szkoły obsługiwali uczniowie: Klaudia Onoszko z klasy III ABB, Joanna Olenkowicz z klasy IV PT, a w roli szkolnej maskotki – misia wystąpił Łukasz Samsel z klasy III ABB.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Barbara Degórska, Anna Skrzypa i Grzegorz Mazurowski.

Anna Skrzypa

Skip to content