OSTATNI DZWONEK 2023

„Wspomnienie wspólnych lat zostanie zawsze w nas” – to motto zadedykowaliśmy naszym absolwentom kończącym naukę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie 28.04.2023 r. W tym roku byli to uczniowie klas 4B4 – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z wychowawczynią panią Joanną Szwark, 4H4P technik architektury krajobrazu i technik żywienia i usług gastronomicznych z wychowawczynią panią Anną Skrzypą i 4FTL – technik weterynarii z wychowawczyniami panią Karoliną Janowicz i panią Małgorzatą Rodak.

Prowadzący apel, Weronika Kędzierska i Mateusz Gołaś z czwartej klasy technikum rolniczego, przywitali Dyrekcję Szkoły, Radę Pedagogiczną, absolwentów, uczniów i rodziców, podkreślając, że chwile przemijają, zanim zdążymy je powspominać. Część oficjalną uroczystości rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu narodowego i odczytaniem fragmentu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza przez wychowawczynię klasy IV B4 panią Joannę Szwark i uczniów: Kingę Filipiak z klasy 4H4P i Arkadiusza Gołasia z klasy 4 B4.

Pan Dyrektor Jan Mickiewicz odczytał list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i skierował życzenia do abiturientów i absolwentów szkoły. Oficjalnie przedstawił również protokół posiedzenia komisji konkursowej, wybierającej Absolwenta Roku 2023 w ZS CKR w Karolewie. Ten zaszczytny tytuł przypadł uczniowi klasy IV B4 Dominikowi Marszałkowi, który skierował słowa zachęty do młodszych roczników oraz podziękowania do Dyrekcji, grona pedagogicznego, wychowawczyni oraz rodziców. Przedstawiciele klas czwartych wyrazili wdzięczność wychowawcom i nauczycielom za wspólnie spędzone lata nauki.

Następnie prowadzący zaprosili społeczność szkolną na program artystyczny pod tytułem „Wspomnienia szkolnych lat”.  Zaprezentowane skecze z przymrużeniem oka przypomniały absolwentom szkolną rzeczywistość: lekcję matematyki, języka polskiego i czekający abiturientów egzamin maturalny. W rolę uczniów wcielili się przedstawiciele z klasy 4BTH: Filip Ulążka, Bartosz Tyszkiewicz, Wojciech Fedczak i Adrian Niemiec oraz z klasy 4FTL Szymon Michałyk i Maciej Kurpiewski. Nauczycieli matematyków wymieniających się numerami telefonów zagrali: Dawid Kowal i Karol Cywiński. W rolę nauczycielki języka polskiego wcieliła się Antonina Szynkowska, a  panią od matematyki była Nikola Kuligowska. W programie artystycznym uczniowie skierowali również ciepłe życzenia do tegorocznych absolwentów, które na scenie recytowały: Katarzyna Sadlak, Urszula Tereszczuk, Olga Staworko, Kinga Szczubełek, Ewelina Prażniewska, Dominika Kurowska, Anna Krupa, Julia Olechowicz i Oliwia Pokusa. Całą uroczystość ubarwiły liczne utwory muzyczne, w których  wystąpiły uczennice z klas przygotowujących apel: Patrycja Wojnicka, Julia Jankowska, Dominika Krygier i Kinga Nałysnyk.

Najważniejszą częścią spotkania było uroczyste wręczenie świadectw i nagród. W tym roku świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Dominika Modzelewska z klasy 4H4P oraz Dominik Marszałek z klasy 4B4. Dyrekcja wręczyła również dyplomy i nagrody uczniom, którzy wyróżnili się podczas czterech lat nauki, a rodzicom listy gratulacyjne i szczególne podziękowania za wspieranie rozwoju dzieci. Na scenie wręczono również medale za osiągnięcia sportowe w odbywających się w ostatnich miesiącach  rozgrywkach sportowych.

Po wspólnych zdjęciach, głos do społeczności szkolnej skierowali: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria  Łuszcz i wiceprzewodniczący Karol Cywiński, który do czasu najbliższych wyborów objął stanowisko pełniącego obowiązki przewodniczącego SU. W swoim przemówieniu życzył absolwentom  powodzenia na egzaminach i szerokiej drogi w życiu, która pozwoli im rozwijać pasję i spełniać marzenia. Przedstawiciele klas IV po szkole podstawowej wręczyli absolwentom upominki – kubki z wizerunkiem szkoły wypełnione słodkościami, które na co dzień mają im przypominać najlepsze chwile spędzone w murach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Uroczystość zakończenia roku klas maturalnych przygotowana przez uczniów z klas 4 BTH, 4FTL i 4PT wraz z wychowawcami panią Magdaleną Witkowską – Hrycek, panią Agnieszką Zalewską i panem Andrzejem Rzeczyckim przy współudziale pani Natalii Bielińskiej odpowiadającej za dekorację sceny i pani Stelli Stukanowej – szkolnego fotografa została zakończona wyprowadzeniem sztandaru i brzmieniem symbolicznego „ostatniego dzwonka” w wykonaniu pana Dyrektora Jana Mickiewicza.

Drodzy absolwenci jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze! Nie zapomnijcie o swojej skrzyni skarbów jaką stąd zabierzecie wypełnionej nowymi umiejętnościami, wiadomościami, doświadczeniami, znajomościami, wspomnieniami i dobrymi radami rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół. Nie zapomnijcie o lekcjach  przedmiotowych i tych ważniejszych – lekcjach życia,  jakie otrzymaliście w naszej szkole. Powodzenia!

Magdalena Witkowska – Hrycek

 

Skip to content