Dzień Ziemi 2023

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Święto to zainicjowała katastrofa ekologiczna z 1969 r. u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekły tysiące litrów ropy naftowej, co doprowadziło do śmierci wielu morskich zwierząt oraz ptaków wodnych i zanieczyszczenia środowiska na wiele lat. Obecnie święto Ziemi obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska i zwiększenia świadomości ekologicznej, aby następne pokolenia nie popełniały błędów poprzedników. Od 1990 r. święto Ziemi uznano za globalne.

W związku z powyższym uczniowie ZSCKR w Karolewie (30 uczniów z 7 klas) zastanawiali się nad losem naszej planety na warsztatach zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Giedrys. W tym roku dzień ziemi w ZSCKR obchodziliśmy 21 kwietnia (piątek). Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się jakie działania sprzyjają dbaniu o środowisko w codziennym życiu. Następnie rywalizowali między sobą, odpowiadając na pytania dotyczące ogólnej wiedzy przyrodniczej (m.in. fauny i flory), geograficznej, klimatycznej.

Zwyciężczynią potyczek została Weronika Średzińska z kl. 3LT. Drugie miejsce zajęły: Maja Marcinkowska z kl. 2LT oraz Agata Pierzchanowska z kl. 2PT. Gratuluję szerokiej wiedzy ekologicznej. Dziękuję pozostałym uczestnikom za udział. Laureaci oraz uczestnicy otrzymali nagrody sponsorowane przez Nadleśnictwo Srokowo.

 Agnieszka Giedrys

Skip to content