Carving – sztuka inspiracji

Wspólnie z dziewczętami z kl. II PT oraz kl. III ABB poświęcamy czas na rozwijanie swoich umiejętności rzeźbienia w owocach i warzywach.

Podczas prowadzonych zajęć, przedstawianych ćwiczeń, wciąż zdobywamy nowe inspiracje i rozwiązania służące tworzeniu z warzyw i owoców unikatowych arcydzieł.

Tym razem na warsztat pracy wzięłyśmy melona i przygotowałyśmy kwiat geometryczny na owocu. Melon z takim motywem zauroczy niejedną osobę, jest bowiem bardzo efektowny i stanowi dekorację samą w sobie – stołu, bądź bufetu.

Aby wykonać taką dekorację potrzebujemy kilku dłutek w kształcie litery U, jedno dłutko V, dłutko karbowane do wykończenia pracy, nóż syjamski, melona oraz wenę twórczą, oczywiście. Dobierając owoc, kierujemy się tym, aby był nie do końca dojrzały.

Tworząc kompozycje warzywno-owocowe, połączyłyśmy melona z białymi kaliami z kopru włoskiego i papryki. Kalie są proste do wycięcia, nieskomplikowane, a w swoim wyrazie bardzo efektowne.

Sądzę, że przedstawione na fotografiach prace uczennic, zauroczą Was i nacieszą oko i serce nie tylko miłośników carvingu.

Wioletta  Ławrywianiec

Skip to content