POŻEGNANIE WYCHOWANKÓW W INTERNACIE

„Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami.”

Adam Mickiewicz

 

20 kwietna w świetlicy internatu „Kormoran” odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków klas IV. Konferansjerzy: Weronika Kędzierska i Mateusz Gołaś z klasy IV FTL przywitali zaproszonych gości: wicedyrektor panią Lucynę Olszewską, kierownika internatu panią Genowefę Jasionek, pedagoga szkolnego panią Dorotę Nowik, pedagoga specjalnego panią Elżbietę Gzegzułę, specjalistę do spraw żywienia panią Małgorzatę Nowińską, wychowawców klas maturalnych, wychowawców internatu, nauczycieli, młodzież oraz drogich absolwentów.

Po wzruszającym przemówieniu pani wicedyrektor podkreślającym uprzywilejowaną pozycję naszej szkoły, która również dzięki internatowi w dosłowny sposób dla wielu naszych absolwentów staje się drugim domem wyposażającym w wartości potrzebne w dorosłym życiu, prowadzący zaprosili na III Internacką Galę Oskarową. Statuetki i nagrody zostały przyznane w 6 kategoriach.

I tak, wśród wielu nominowanych, uhonorowani zostali w następujących kategoriach:

„Superniania” – statuetkę przyznano Marcinowi Kołodziejowi, a wręczyły ją  Agnieszka Pędzich i Kornelia Krystian

„Masterchef” – statuetkę otrzymał Hubert Bodnar z rąk pani Małgorzaty Nowińskiej i Anny Tymińskiej.

„Perfekcyjna pani /pan domu” – Oskara w tej kategorii otrzymała Nikola Pietrzak, a statuetkę  wręczyła pani Genowefa Jasionek i Joanna Galanek.

„1 Z 10” – statuetkę Arkadiuszowi Gołasiowi wręczyła pani Lucyna Olszewska wraz z Mają Pieniak.

„Kabaret na żywo” – statuetkę otrzymał Hubert Sarnecki, wręczyli ją pani  Iwona Dźwil i Mateusz Michałyk.

”11-Wydział Śledczy” – Oskara przyznano Markowi Perżyło, a wręczyli go wręczył pan Krzysztof Kania i Sebastian Miazek.  

Po raz trzeci absolwenci wybrali super wychowawcę, a została nim pani Barbara Sękielewska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że nasza Internacka Gala będzie kontynuowana co roku.

Następnie nasi abiturienci serdecznie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom, pracownikom  słowami:

„Jakże nie pisać wierszy,

Jakże nie płonąć w podzięce

Za dar najpiękniejszy – za Serce”

Przekazali serdeczne podziękowania za trud włożony w wychowanie, za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, za każdy pierwszy krok wprowadzający w krąg nowych nieznanych spraw. Obdarowano nas pięknymi upominkami – piernikami.

Społeczność internacka również wręczyła upominki – breloczki.

O oprawę artystyczną zadbały Weronika Budnik i Maja Mikłasz w piosence Dżem „Wehikuł czasu” oraz Wiktoria Pietkiewicz w piosence skierowanej do absolwentów: ”Do widzenia przyjaciele” przy akompaniamencie Mai Mikłasz i Mai Pieniak.

Młodzieżowa Rada Internatu wraz z panią kierownik również złożyła życzenia i wręczyła podziękowania wychowankom za twórczy wkład w działalność Młodzieżowej Rady Internatu, udział w uroczystościach i wspieranie działań służących integracji społeczności internackiej.

Na koniec pani kierownik internatu i pani Małgorzata Nowińska częstowały wszystkich pięknym i smacznym tortem przygotowanym przez panią Iwonę Bacza.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji uroczystości: pani Genowefie Jasionek i Justynie Wójcickiej za pomoc, pani Stelli Stukanowej za fotorelację oraz  młodzieży, których nie sposób wszystkich wymienić, ale jesteście najlepsi!

Foto: Stella Stukanowa                     

Elwira Rzeczycka

Skip to content