KAROLEWIADA wróciła z przytupem!!!

X Karolewiada za nami. Wreszcie po 3 latach pandemii udało nam się reaktywować tę największą i „najgłośniejszą” imprezę szkolną!

O godzinie 8.45 cała społeczność szkolna podzielona na trzy bloki przedmiotowe: Agro-rolnicy w kolorze zielonym, Mechanicy w niebieskim i Żywieniowcy w barwach żółtych, zebrała się na placu apelowym. Po krótkiej sesji fotograficznej, która jest już tradycją, wyruszyliśmy w barwnym korowodzie do sali sportowej „Olimpia”. Już od pierwszych kroków w korowodzie czuć było ducha rywalizacji – głośne okrzyki, hasła, klaksony, trąbki i gwizdki…

Na sali gimnastycznej zabawę rozpoczęliśmy od przekazania „klucza władzy” – pan dyrektor Jan Mickiewicz przekazał władzę w szkole na ten dzień przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego. Ten symboliczny gest rozpoczyna współzawodnictwo bloków przedmiotowych na scenie. W tym roku młodzież rywalizowała w następujących konkurencjach: reklama kierunku, ekologiczne zgniatanie butelek, przedstawienie wiersza i mini playback show. Prowadzący  imprezę, Wiktoria Łuszcz z bloku żółtych, Ania Wojtkiewicz z zielonych i Mikołaj Witliński z grupy niebieskich, czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji.

Rywalizację oceniało jury w składzie: przewodniczący komisji pan dyrektor Jan Mickiewicz, pani wicedyrektor Lucyna Olszewska, panie pedagog Dorota Nowik i Elżbieta Gzegzuła oraz wychowawczynie z internatu pani Elwira Rzeczycka i Iwona Dźwil.

Wszystkie występy były wyjątkowe, zaskakujące, zabawne i wymagały wielu prób i przygotowań.

Jako pierwsi na scenie wystąpili żywieniowcy, prezentując skecz reklamujący kierunek kształcenia. Byliśmy świadkami, jakiego zamieszania może narobić brudny widelec, w pewnej „Diabelskiej restauracji”, na szczęście „Anielska restauracja” w Karolewie prezentowała zdecydowanie wyższy poziom obsługi 🙂 . Mechanicy – szczególnie jeden, pewien zdolny absolwent ZSCKR w Karolewie, przedstawił prototyp zdalnie sterowanej, samoładującej taczki, która bardzo ułatwi pracę w każdym gospodarstwie. Grupa zielonych przedstawiła randkę w ciemno, w której przystojny młodzieniec o imieniu Karol wybierał spośród trzech kandydatek – oczywiście bezkonkurencyjna okazała się absolwentka Karolewa – przedsiębiorcza sołtyska o imieniu Ewa. Na zakończenie młodzi symbolicznie połączyli puzzle ze swoimi imionami tworząc piękną nazwę, gdyż z jej ust padło słowo: KAROL, a on westchnął: EWO i tak powstała nazwa miejscowości KAROLEWO z najlepszą pod słońcem szkołą.

Zgniatanie butelek to konkurencja proekologiczna, w której liczyła się siła, szybkość i efektywność działania. Pięcioosobowe grupy z poszczególnych bloków musiały jak najszybciej i jak najefektywniej zgnieść po 30 półtoralitrowych butelek, i jak się okazało szybko nie oznacza skutecznie. Najszybciej z konkurencją poradzili sobie żółci, a najefektywniej  – niebiescy.

Bardzo zabawnie było też podczas konkurencji polegającej na przedstawieniu wiersza. Każdy blok interpretował na scenie wcześniej wylosowany wiersz. Były to znane utwory polskich poetów: „Na straganie” Jana Brzechwy oraz „Rzepka” i „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

I tu po raz kolejny mieliśmy dowód na to, że pomysłowość naszych uczniów nie zna granic! Inscenizacje wierszy, rekwizyty, kostiumy – na najwyższym poziomie. Zachwyt jury i aplauz  publiczności był tego dowodem.

Konkurencją, która zamykała zmagania bloków był „Mini playback show.” Zadaniem grup było przedstawienie własnej aranżacji teledysku znanego przeboju. Żółci wystąpili z teledyskiem utworu Dody – „Melodia ta”, zaskakując wyjątkowym układem tanecznym, wanną i płatkami róż… Grupa zielona „zaśpiewała” piosenkę Bryskiej – „Kraksa”, natomiast niebiescy pokazali nietypową i bardzo zabawną choreografię do utworu Michała Szczygła – „Adrenalina”.

Podczas całej uroczystości jury czujnym okiem obserwowało też publiczność – żywiołowy doping grup podczas rywalizacji, stroje i okrzyki, transparenty.

Po występach, w oczekiwaniu na wyniki, z muzyczną niespodzianką wystąpiły na scenie Agata Pierzchanowska i Wiktoria Pietkiewicz w utworze „Łowcy Gwiazd”, porywając do zabawy wszystkich zgromadzonych na sali.

Podczas śpiewów, młodzież otrzymała także słodką niespodziankę ufundowaną przez pana dyrektora, a podczas całej imprezy młodzież miała zapewnioną wodę do picia.

Wreszcie przyszedł ten wyczekiwany moment – ogłoszenie wyników!

Agro- rolnicy zdobyli najwięcej punktów w reklamie kierunku, wierszu i za zaangażowanie  publiczności. Żywieniowcy zwyciężyli w mini playbacku, a mechanicy otrzymali najwyższą  punktację za zgniatanie butelek.

W ostatecznej klasyfikacji w X Karolewiadzie 2023 zwyciężyli AGRO – ROLNICY zdobywając 716 punktów, drugie miejsce przypadło MECHANIKOM (694 punkty), trzecie miejsce zajęli ŻYWIENIOWCY z 647 punktami.

Wszyscy otrzymali dyplomy i cukierki dla całego bloku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania do tej niesamowitej imprezy – nauczycielom, wychowawcom oraz Wam wszystkim, drodzy uczniowie,  bo bez Was nie byłoby Karolewiady.

Samorząd Uczniowski dziękuje także Dyrekcji Zespołu za życzliwe wsparcie oraz pani Katarzynie Dziębowskiej i pani Natalii Bielińskiej za czuwanie nad organizacją i przebiegiem Karolewiady.

Mamy nadzieję, że jeszcze lepiej będziemy bawili się na KAROLEWIADZIE 2024. Do miłego zobaczenia za rok!

Samorząd Uczniowski ZSCKR wraz z opiekunami

Foto: Stella Stukanowa

PLAYLISTA: KAROLEWIADA 2023

 

Skip to content