Kupidyn w internacie

14 lutego młodzież mieszkająca w internacie świętowała Dzień Zakochanych. Na kilka dni  przed tym świętem z inicjatywy Młodzieżowej Rady Internatu została uruchomiona „poczta walentynkowa”. Przedstawiciele sekcji kultury i rekreacji zbierali własnoręcznie wykonane kartki,  pozdrowienia, życzenia, upominki do specjalnie przygotowanych pudełek walentynkowych. 

Jak na poważną pocztę przystało 14 lutego specjalni wysłannicy Kupidyna wręczyli walentynki adresatom. Miło było zobaczyć na twarzach młodych ludzi tyle radości, zadowolenia i niedowierzania jednocześnie. Niepewność i zaskoczenie  pojawiło się na niejednej buzi. Ale o to nam chodziło! Pomysł zainicjonowany przez MRI okazał się trafiony i cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony wychowanków. Królową i Królem Walentynek zostali: Zosia Kamecka z klasy 2LT  i Mateusz Adamiak z klasy 4B4, bo to oni  otrzymali najwięcej dowodów miłości, sympatii, szacunku i przyjaźni. A Ci, którzy nie otrzymali żadnej walentynki, niech się cieszą, bo już Adam Mickiewicz znał się na rzeczy, pisząc „Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”.  Uważajcie, bo strzała Amora trafia w najmniej spodziewanym momencie. Żadnej miłości nie da się zaplanować!

Podziękowania miłym Amorkom za pomoc w organizacji Dnia Walentynek:  Korneli Krystian, Maryli Panasewicz, Hubertowi Giersowi, Bogdanowi Waszakowi, Mikołajowi Witlińskiemu.

Opiekun MRI

Iwona Dźwil

Skip to content