Warsztaty i koncert młodych talentów

1 i 2 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie odbyły się warsztaty wokalne, a ich uwieńczeniem był koncert pt. „Polskie hity lat 80 i 90”.

Nasza młodzież miała możliwość kształcić swój głos pod czujnym okiem pani Margity Ślizowskiej dyplomowanej aktorki i wokalistki.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Jankowska, Agata Pierzchanowska i Wiktoria Pietkiewicz.

A oto wrażenia uczestniczek:

Wiktoria stwierdziła, że „warsztaty z Margitą były przyjemnością. Same przygotowania były super, przeprowadzone trochę w formie rozrywki. Atmosfera cudowna. Ludzie, którzy tam byli – lepszych nie mogłam sobie wymarzyć. Był mały stresik przed pierwszym wyjściem na scenę, ale kiedy już na niej stanęłam, stres minął. Przeżycie, które na pewno zostanie ze mną do końca mojego życia”.

Natomiast według Agaty „te warsztaty wokalne były inne niż wszystkie. Przełamywaliśmy swoje trudności. Margita pokazała nam jak prawidłowo pracować z głosem oraz sposoby na rozładowanie tremy przed występem. Dla mnie warsztaty były niesamowitą przygodą. Atmosfera, która panowała na zajęciach była cudowna, każdy rozumiał siebie bez słowa, ponieważ łączyła nas miłość do muzyki. Każdy okazywał sobie niewyobrażalnie duże wsparcie,  za co wszystkim dziękuję”.

Julia uważa, że „warsztaty prowadzone przez panią Margitę nadały nowego znaczenia występom, koncertom i rozumieniu muzyki. Piosenki, które wykonywaliśmy były już śpiewane przez wiele osób, wiele razy, a jednak było to „ coś” tylko naszego, osobistego, czym mogliśmy podzielić się z widownią i przez chwilę był to tylko nasz utwór. Dowiedzieliśmy się też, że wystąpienia to nie tylko perfekcyjnie wykuty tekst i czysty śpiew, ale coś o wiele bardziej ważnego – emocje. Chcę bardzo podziękować pani prowadzącej oraz organizatorom warsztatów, że mieliśmy szansę wziąć w nich udział”.

„Niezwykle miło było mi gościć na tym koncercie. Młodzież, o tak różnych głosach i talentach dała z siebie wszystko, wyrażając swoje emocje i wprowadzając słuchaczy w pogodny nastrój. Jestem pod wrażeniem umiejętności wokalnych wielu z nich. Z pewnością pani Margita –  instruktorka ma w tym swój niemały udział. To bardzo cenna inicjatywa, warta powtórzenia. Dzięki takim akcjom młodzież ma szansę na rozwój talentu i wzbogacenie swojej osobowości”- to opinia pani Janiny Fąderskiej.

„Dziewczyny zaprezentowały się fantastycznie. Gdy usłyszałam „Co mi Panie dasz” w wykonaniu Wiktorii, interpretację „Samby na rozstanie” Julii i „ Wehikuł czasu” zaśpiewany przez Agatę… cóż, przypomniałam sobie młodzieńcze lata. Oddawanie tych utworów w świat emocji młodych ludzi to potwierdzenie, że zarówno muzyka, jak i poezja, jest wiecznie zielona”- stwierdziła pani Marzena Cogiel.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Sztama”, a finansowane ze środków Miasta Kętrzyn.

Szczególne podziękowania kieruję do pana Jarosława Olejnika za zaproszenie naszych uczniów na bardzo ciekawe warsztaty połączone z koncertem.

Elwira Rzeczycka

Skip to content