Wicemistrzostwo o puchar MRiRW

W dniach 19-20.XI.2022r. w ZSCKR w Potoczku odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W turnieju udział wzięło 14 zespołów pracowników oświaty Sieci Szkół prowadzonych przez MRiRW z Karolewa, Suwałk, Nowosielc, Swarożyna, Jabłonia, Chroberzy, Bogdańczowic, Kowala, Siennicy Różanej, Okszowa, Radomia, Janowa, Sandomierza i Potoczka.

Mecze eliminacyjne fazy grupowej w pierwszym dniu turnieju rozgrywane były do dwóch wygranych setów systemem „każdy z każdym” w trzech grupach, co pozwoliło na wyłonienie 8 drużyn.

Zespół z Karolewa, reprezentowany przez kapitana drużyny Adama Kosiorka oraz Jacka Dziemiańczyka, Cezarego Tyszkę, Andrzeja Rzeczyckiego, Andrzeja Bielskiego, Marka Ożgę oraz Emilię Tymoszuk, wygrał pierwszy mecz z Jabłoniem 2:0, ten sam wynik powtórzył w meczu z Janowem, co zapewniło drużynie awans, mimo przegranej 0:2 z faworytem turnieju – Bogdańczowicami. W walce o półfinał, po bardzo zaciętym meczu, pokonaliśmy zespół z Kowala 2:1 i o wejście do finału wygraliśmy z bardzo silną drużyną z Radomia 2:1. W meczu finałowym ponownie nie sprostaliśmy drużynie z Bogdańczowic, przegrywając 0:2.

Każdy zespół, uczestniczący w turnieju, otrzymał dyplom oraz pamiątki a trzy zwycięskie zespoły otrzymały okazałe puchary oraz medale, które zostały wręczone przez przedstawiciela MRiRW.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą atmosferę turnieju, a dyrektorowi ZSCKR w Karolewie Janowi Mickiewiczowi za możliwość reprezentowania naszej szkoły.

Adam Kosiorek, Andrzej Rzeczycki

Skip to content