Zajęcia praktyczne w Hotelu Zamek Ryn

16 listopada w ramach zajęć praktycznych klasa 4 PT miała możliwość obejrzeć zaplecze gastronomiczne jednego z najbardziej rozpoznawalnych hoteli, w którym swój czas poświęcił nam Szef Kuchni Pan Ireneusz Koniuszek, doceniając przy okazji pracę naszych absolwentów Wojtka i Sandry.

Następnie Pani kierownik marketingu Magdalena Kosatko oprowadziła nas po restauracji, gdzie zwróciliśmy uwagę na wyposażenie oraz ustawienie sprzętu, tak aby gość czuł się swobodnie oraz nie zakłócało to pracy kelnerów. Pani Magda była również zainteresowana gastronomicznymi doświadczeniami młodzieży, a także opowiedziała jak wygląda organizacja pracy hotelu od strony logistycznej. Obejrzeliśmy też sale bankietowe, w których to może odbywać się jednocześnie wiele imprez okolicznościowych, a największa z nich może pomieścić 300 gości. Następnie Pan przewodnik oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach, które wzbudziły zainteresowanie młodzieży pod względem historii tego miejsca, wystroju jak też i panującego klimatu.

Wspólne wyjazdy i wymiana doświadczeń są niezwykle cenne, za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w rozwijaniu umiejętności zawodowych.

Halina Szeląg
Anna Skrzypa

 

Skip to content