Warsztaty „Śniadanie daje moc”

19 października 2022 r. uczennice klasy II PT: Agata Pierzchanowska, Wiktoria Pietkiewicz, Roksana Modzel, Laura Roguszka,  Anhelina Minenko, Roksana Wależak, pod kierunkiem pań Barbary Degórskiej i Anny Skrzypa, przeprowadziły warsztaty szkoleniowe pt. „Śniadanie daje moc”. Szkolenie odbyło się w szkole podstawowej w Łankiejmach i skierowane było do uczniów klas I-III.

Na początku spotkania młodzież z naszej szkoły przekazała młodszym koleżankom i kolegom informacje na temat zdrowego trybu życia. Następnie odbyła się część praktyczna, w trakcie której dzieci, przy pomocy naszych uczennic, sporządziły pasty do chleba: twarogową i z awokado „przysmak Shreka”, po czym zapoznały się ze sposobem nakrywania stołu do posiłków, a także nauczyły się jak składać serwetki.

Podsumowaniem warsztatów było wspólne przygotowanie zdrowych i kolorowych kanapek oraz ich degustacja.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i prezentowały w praktyce to,  czego się nauczyły.

Na pochwałę zasługuje postawa naszych uczennic, które z zaangażowaniem i bardzo profesjonalnie przeprowadziły szkolenie, za co otrzymały podziękowania od pani koordynator warsztatów  i pań uczących w klasach I-III.

Warsztaty stały się doskonałą okazją do rozwijania umiejętności zawodowych oraz kompetencji społecznych, a także przyczyniły się do budowania wizerunku szkoły w środowisku lokalnym.

Anna Skrzypa, Barbara Degórska

Skip to content